TANEČNÍ KURZY PRO MLÁDEŽ na sezónu říjen 2017/březen 2018

Aktuálně probíhá DOPRODEJ posledních míst do tanečních kurzů pro STŘEDOŠKOLÁKY

Naše kurzy jsou téměř zaplněny. Ale máme pro vás příznivou zprávu. ZVÝŠILI JSME KAPACITU středečního kurzu Z31 – přesunuli jsme ho na velký sál.
Středeční kurz je tak jediný, do kterého se mohou ještě zapsat sólo dívky, páry i sólo chlapci.
Stav zápisů do ostatních kurzů je zveřejněn v sekci MLÁDEŽ.

Nic nemůže nahradit slavnostní atmosféru prvních tanečních. Obavy rychle změníme v pohodu a úsměv, nejisté kroky v sebevědomí a neznámý svět ve vyhledávanou zábavu.

V roce 2017 pořádáme vedle Kongresového centra Praha na Vyšehradě taneční také přímo na metru „B“ Anděl – Na Knížecí v Paspově sále přímo nad restaurací „Potrefená husa“.

On-line přihláškou ZDE

Zápisová kancelář Taneční školy HES – Kongresové centrum Praha, a.s., tř.5.května 65, 14000 Praha 4, vchod č.5
Po – Pá 13:30 – 17:30hod. (Od 4.9.2017 – o prázdninách zavřeno)

Taneční kurzy na ŘÍJEN - PROSINEC 2017 jsou zveřejněny

TANEČNÍ pro DOSPĚLÉ, VYSOKOŠKOLÁKY A LADIES LATINO

Zahájili jsme zápis do nově otevíraných podzimních tanečních kurzů:

Plánujeme přidat tyto taneční kurzy (nabídku budeme v červnu a červenci ještě doplňovat):

• 2× základní taneční pro dospělé na novém místě v Praze
  • oblíbené kurzy pro předškolní děti – již na 3 místech v Praze
  • přidáváme dětské kurzy pro děti 6–8let
  • nové kurzy karibských tanců, tedy salsa, zouk a přibudou i kurzy bachaty
  • kurzy moderního (scénického) tance
  • pilates a jógu
TANEČNÍ ŠKOLA HES, TANEC V METRU na STANICI BUDĚJOVICKÁ
18424995–1352789118144269–3190003678855907552-n.jpg

Ve středu 24.5.2017 se koná akce Tanec v metru
a my jsme rádi, že můžeme být její součástí.
Přijďte se s námi pobavit a zatančit si mezi 13 a 17 hodinou do vestibulu stanice metra Budějovická.

Program a další informace najdete na našem fb nebo přímo na stránkách dopravního podniku.

Těšíme se na Vás

KLASICKÝ BALET – pokročilí

Tento prázdninový workshop využívají především studenti tanečních konzervatoří, baletních škol a pokročilí studenti a pedagogové ZUŠ, včetně profesionálů, aby si přes prázdniny udrželi techniku a doplnili své vzdělání. Nikdy neodejdou zklamáni a my jsme hrdi na to, že klasický balet má na naší letní škole přes 20 let tradice.
Naši pedagogové jsou vynikající.

Janeček Václav

Jestli nevíte, kdo je doc. Mgr. Václav Janeček, Ph.D., stačí se podívat sem: Životopis

Tento uznávaný odborník je u nás již podeváté a je stálicí naší prázdninové školy. Je skvělé, že si na nás/vás stále nachází čas.
Je nově vedoucím Katedry tance Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze.
Dále přednáší na Univerzitě J. A. Komenského, VŠO Herecké v Praze aj. metodiku klasické techniky, dějiny taneční pedagogiky, neverbální komunikaci, multimediální divadlo a scénickou propedeutiku. Působí nebo působil v hlavních baletních souborech od Prahy, Brno až po Kodaň, Stockholm, St.Petěrburg.

Pravidelně publikuje a vydal více než 150 článků, odborných statí a textů, rozhovorů včetně třech souborných publikací (Metodika klasického tance v uměleckých školách, Tělo a tanec, Ozvěny tance a Laterna magika aneb divadlo zázraků).

V roce 1982 absolvoval studia klasického tance na Taneční konzervatoři v Praze, o deset let později dokončil studia pedagogiky klasického tance na pražské HAMU (Mgr.) a v roce 1996 získal doktorát na Univerzitě Karlově v Praze (Ph.D.). Absolvoval několik zahraničních stáží, např. v Itálii, Anglii, Holandsku, USA aj.

V letech 1982 – 2000 byl sólistou Laterny magiky, od roku 1993 byl odborným asistentem na Taneční katedře HAMU, v roce 1996 se stal pedagogem a baletním mistrem v Laterně magice. V roce 1998 se stal dramaturgem baletu Národního divadla v Praze a od roku 2000 byl i dramaturgem v Laterně magice.

Rovněž se věnuje rozsáhlé externí pedagogické činnosti u nás (např. Janáčkova konzervatoř v Ostravě, Taneční centrum Praha, Masterclasses Darii Klimentové, Studio Dance Pefect, FTVS UK, Literární akademie J. Škvoreckého v Praze atd.) a v zahraničí (např. IT Dansa-Institut dell Teatro v Barceloně, Mariinské divadlo v St.Peterburgu, Dánský královský balet v Kodani, Ballet-Akademie Stockholm atd.).

Je autorem řady odborných publikací, např. Metodika klasického tance pro umělecké školy, Tělo a tanec, Ozvěny tance a Laterna magika-divadlo zázraků.

Jako asistent choreografie, dramaturg nebo spoluautor se podílel na mnoha tanečních a baletních projektech, televizních dokumentech a divadelních inscenacích.

Prostě je to špičkový pedagog, jedna z ozdob naší letní školy tance.

Štípa Michal

Michal je prvním sólistou baletu Národního divadla v Praze.

• studoval Taneční konzervatoř v Brně
  • za sezonu 1998–1999 obdržel Cenu Philip Morris Flower Award za největší talent roku v oboru klasický tanec a o tři roky později získal hlavní Cenu Philip Morris Flower Award
  • v roce 2005 získal Cenu Thálie za roli Alberta v baletu Giselle a další převzal za rok 2007 za hlavní roli v choreografii Petra Zusky Sólo pro tři
  • hostuje na velkých tanečních scénách po celém světě