Prague Dance Centre SPŠ J.Gočára
Novinky
PÁTEČNÍ TANČÍRNA 17. 6. 2022

ZMĚNA MÍSTA konání tančírny 17. 6. 2022 – Prague Dance Centre

Vážení taneční přátelé! Z provozních důvodů měníme pro nadcházející pátek místo konání tančírny.
V pátek 17. 6. 2022 se bude konat tančírna ve starém známém Prague Dance Centre v Holešovicích!
Někteří jistě rádi zavzpomínají, jaké byly tančírny ve svých začátcích, a ti, co začátky nepamatují, zjistí, jaké to je mít bar přímo u tanečního parketu :-)

Vše ostatní zůstává, měníme pouze místo a pouze na tento pátek.
Moc se na vás těšíme!

15. 6. 2022

LETNÍ TANEČNÍ KURZY - ladies i párové kurzy

Tančete s námi i přes léto

Ani letos nebudeme během letních prázdnin tanečně zahálet! Nabízíme letní taneční kurzy, které můžete absolvovat jako celek 7 lekcí, anebo si vybrat jen ty lekce a tance, které vás zajímají nejvíce. Tradičně se totiž budeme v rámci letních tanečních kurzů věnovat každý týden jinému tanci. Lekce proto můžete zakoupit i jednotlivě – třeba podle svých prázdninových časových možností. Všechny taneční kurzy pořádáme v klimatizovaných zrcadlových sálech Kongresového centra na Vyšehradě. Nemusíte se tedy bát úmorných veder :-)
Pro pohodlné tančení v letních kurzech je nutné znát alespoň základní kroky jednotlivých tanců.

LADIES – kurzy pro ženy a dívky

Cena 1 lekce 250 Kč. Lekce se konají každé pondělí od 18:00 a od 19:00. Začínáme v PONDĚLÍ 18. července!
Přihlašování a program jednotlivých lekcí naleznete zde.

PÁROVÉ KURZY

Cena 1 lekce 350 Kč/os. Lekce se konají každé úterý od 18:15 a 20:20. Začínáme v ÚTERÝ 19. července!
Přihlašování a program jednotlivých lekcí naleznete zde.

LETNÍ PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA TANCE

Pokud se vám v létě chodit do tanečních nechce anebo toužíte po intenzivnějším tanečním zážitku, určitě nepřehlédněte naši LETNÍ PRÁZDNINOVOU ŠKOLU TANCE. Letošní 32. ročník této velké taneční tradice nabízí řadu kurzů, ze kterých si určitě vyberete. Vše hezky na jednom místě – buďto ve školním areálu v Pelhřimově, nebo v centru Tábora v pohodlí hotelu Palcát.

Těšíme se na viděnou na tanečním parketě i v létě! :-)

Páteční TANČÍRNY

PÁTEČNÍ TANČÍRNY každý týden v Dancers' Clubu

Držíme dlouholetou tradici oblíbených pátečních tančíren. Přijďte si užít páteční večer a třeba protančit to, co jste se v týdnu naučili ve svém kurzu. K dispozici máme velký sál s plochou parketu přes 200 m2 a příjemnou atmosférou. Hrajeme standardní i latinskoamerické tance, které občas prokládáme salsou, polkou či blues. Na tančírně si zatančíte zkrátka celý repertoár tanečních kurzů a možná ještě něco navíc. :-)
Tančírna je otevřena pro veškerou taneční i méně taneční veřejnost!

Po celou dobu je k dispozici příjemně vybavený bar a venkovní terasa. V teplých letních měsících a za příznivého počasí tančíme pod širým nebem s výhledem na Vítkov.
Tančírny se konají v žižkovském Dancers' Clubu, Koněvova 19, každý pátek mimo letní prázdniny. Poslední tančírna před letními prázdninami bude 24. 6. 2022.

Tančíme od 20:00, vstupné 100 Kč/os.

Těšíme se na vás!

Vstup do Kongresového centra VCHODEM Č. 5

Naši vážení taneční přátelé,

VSTUP do TANEČNÍHO CENTRA Vyšehrad v –1. podlaží v Kongresovém centru Praha JE VCHODEM č. 5, tedy tím, na který jsme všichni ještě docela dobře zvyklí :-)
Je to vchod ze strany výhledu na Prahu, z opačné strany než je kruhový objezd. Vstup vchodem č. 5 je otevřený pro nás všechny na všechny kurzy pro děti i dospělé, účastníky kurzů i trenéry a lektory včetně tréninků dětí, dospělých i přípravky – dopolední, odpolední i večerní.

Děkujeme za pochopení.
Taneční škola HES

Nové kurzy na PODZIM 2022

Přihlašování do nových kurzů od ŘÍJNA 2022 je v plném proudu!

Už nyní se můžete přihlásit do tanečních kurzů všech možných úrovní. Otevíráme pro vás již tradičně párové taneční kurzy pro dospělé i taneční kurzy pro vysokoškoláky a dále pak samozřejmě velké množství kurzů ladies!

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ A TANEČNÍ PRO VYSOKOŠKOLÁKY

Kromě tradičních tanečních kurzů pro dospělé a vysokoškoláky v úrovních základní, pokračovací, speciálky, experimentálky, masterky a úroveň diamond i náš HOBBY KLUB.

LATINO LADIES

taneční kurzy latinskoamerických tanců pro ženy
V říjnu otevíráme nových 17 kurzů pro ženy, ladies, ve kterých nepotřebujete partnera! K výběru je opět několik úrovní od úplných začátečnic až po zkušené tanečnice. Tančit můžete i dopoledne s naší milou Terkou Zdobinskou, a to každý pátek na našich zrcadlových a klimatizovaných sálech v Kongresovém centru na Vyšehradě.

PŘIHLÁŠKY:

Online na této adrese nebo přímo na stránkách jednotlivých kurzů (odkazy výše).

Další informace o kurzech vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833.
V nutných případech se obracejte na 603 47 47 17.

Plesová sezona bude v říjnu pomalu začínat, a tak se bude hodit zopakovat si všechno tančení – anebo se odhodlat a konečně s tancováním začít :-)
Vaše Taneční škola Hes

Nový kurz KARIBSKÝCH tanců

KARIBIK na VYŠEHRADĚ

Žhavá novinka letošního jara? Karibik u nás v Praze!
Otevíráme úplně nový kurz základů vybraných karibských tanců. Pokud vás taneční techniky z exotického Karibiku zajímají, ale zatím jste se neodhodlali k tomu je vyzkoušet, je náš kurz ideálním místem, kde s těmito tanci začít!
Pod vedením Marie Ančerlové a Jindry Hese se naučíte základy liniové salsy, bachaty a zouku, a určitě zbyde prostor i pro salsu Casino rueda.
Kurz se koná pravidelně každou středu od 19:00 hodin, začínáme 27. dubna 2022. Kurz obsahuje 8 lekcí – ještě před prázdninami tak už budete bezpečně vědět, který karibský tanec je vaším novým oblíbencem :-)
Na kurz není třeba se hlásit v páru.

Více informací a přihlašování ZDE.

Těšíme se na vás!

karibik
LETNÍ PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA TANCE - přihlašování spuštěno!

32. ročník Letní prázdninové školy tance je tu!

Spustili jsme přihlašování na letošní LPŠT.
Vyberte si z 15 workshopů rozličných tanečních stylů! Letní týdny s námi můžete strávit v již tradičně v Praze a Pelhřimově, a po loňském úspěchu také v Táboře. Třešťskou pohodu odkládáme prozatím na další rok, uvidíme, jak se věci vyvrbí.

Přihlašování jednotlivé kurzy/worksho­py/soustředění je možné online, přehledný rozpis běhů a jednotlivých workshopů naleznete v rozvrhu zde.

Pokud máte jen trošku v plánu tančit v létě s námi, přihlaste se, prosím, ať víme, že s vámi můžeme počítat. Kurzovné můžete uhradit třeba až v červenci, důležitá je přihláška! :-)

Pro aktuální dění, informace a události na jednotlivé běhy sledujte FB skupinu Letní prázdninová škola tance – Taneční škola HES.

Zápis do tanečních pro MLÁDEŽ 2022/2023

Zahájení zápisu do tanečních pro mládež od října 2022

Dnes, tradičně jako každý podzim, zahajujeme zápis do tanečních kurzů pro mládež na příští sezonu. Začátek kurzů je plánován na začátek října 2022. Vybírat můžete z OSMI kurzů, které se konají každý den kromě soboty. Opět nabízíme velké skupinové slevy! Tak vezměte kamarády a přihlaste se!

Do tanečních se prostě chodí.

Přehled vypsaných tanečních kurzů, informace o ceně, času konání, místě výuky a od 15. 11. 2020 i přihlašování na kurzy naleznete na této stránce. V následující sezoně budou kurzy pro mládež probíhat kromě Kongresového centra na Vyšehradě také na metru „C“ Pankrác v Konferenčním Centru City, hned vedle obchodního centra Arkády Pankrác.

PŘIHLÁŠKY:

 1. V současné chvíli ideálně a pouze on-line.

Další informace o kurzech Vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833 nebo v nutných případech na telefonním čísle 603 47 47 17.

Těšíme se na Vás! :-)

Změna místa zápisové kanceláře

Vážení taneční přátelé,

zápisová kancelář (pokladna) TŠ Hes v Kongresovém centru na Vyšehradě je PŘESUNUTA do žižkovského Dancers' Clubu.
Kurzy lze hradit v hotovosti nově v Dancers' Clubu na Žižkově, Koněvova 19, anebo využívejte pro úhradu bankovní převod. Recepce Dancers' Clubu je otevřena následovně:

 • pondělí 17:30–20:30
 • úterý 17:30–21:30
 • středa 15:30–22:00
 • čtvrtek 18:00–22:00

Děkujeme za pochopení, budeme se těšit na viděnou na baru :-)
Vaše Taneční škola Hes

TANEČNÍ KURZY PRO DĚTI OD 2 DO 12 LET

Taneční kurzy pro děti zahajujeme již tradičně dvakrát ročně, vždy se začátkem školního pololetí, tedy v září a v únoru.
Dětské kurzy, které pořádáme, mají vysokou kvalitu, která nemusí být na první pohled zřejmá. Nevyučují u nás středoškoláci ze soutěžních skupin, ale máme kvalifikované lektory, kteří mají taneční vzdělání a několikaletou zkušenost s výukou tance. Navíc to jsou všichni aktivní tanečníci. Vyplatí se za námi zajet.

Poskytujeme možnost zkušební lekce zdarma

Zkušební lekce zdarma probíhají pouze v týdnu začátku kurzů a pro účast na nich je nutné být na kurzu přihlášen! V případě, že máte zájem o zkušební lekci zdarma, napište nám to do poznámky v přihlášce. Pokud se po zkušební lekci rozhodnete dětský kurz absolvovat celý, uhradíte jej přímo na místě v hotovosti.
Jednotlivé lekce v jiném než zahajovacím týdnu jsou za cenu 200 Kč. V případě pozdější úhrady zbytku kurzu bude tato částka z celkové hodnoty kurzu odečtena. Při pozdějším přihlášení se cena kurzu úměrně snižuje.

V případě, že je vámi vybraný kurz plný, napište nám na info@tanecniskola.cz a my vás zařadíme mezi náhradníky.

KURZY PRO DĚTI 2–6 LET, OD ZÁŘÍ 2022

Cena za pololetí 2990 Kč.

základníM02 děti 2-4 rokyÚterýod 13.9.202216:00 - 16:50KCPPřihlásit se »
základníM20 děti 4-6 letÚterýod 13.9.202217:00 - 17:50KCPPřihlásit se »
základníM03 děti 2-4 rokyStředaod 14.9.202216:00 - 16:50Dancers ClubPřihlásit se »
základníM30 děti 4-6 letStředaod 14.9.202217:00 - 17:50Dancers ClubPřihlásit se »
základníM04 děti 2-4 rokyČtvrtekod 15.9.202215:00 - 15:50PDCPřihlásit se »
základníM40 děti 4-6 letČtvrtekod 15.9.202216:00 - 16:50PDCPřihlásit se »

KURZY PRO DĚTI 6–8 LET, OD ZÁŘÍ 2022

Cena za pololetí 2990 Kč.

základníM41 děti 6-8 letČtvrtekod 15.9.202217:00 - 18:00PDCPřihlásit se »

SOUTĚŽNÍ KURZY PRO DĚTI 6–12 LET OD ZÁŘÍ 2022

Cena za pololetí 2990 Kč (1× týdně) nebo 4000 Kč (2× týdně).

základníM01 děti 6 - 9 letPondělíod 12.9.202216:00 - 16:55KCPPřihlásit se »
základníM10 děti 9 -12 letPondělíod 12.9.202216:00 - 16:55KCPPřihlásit se »
pokročilíM11 - děti 9-12 letPondělíod 12.9.202217:00 - 17:55KCPPřihlásit se »DĚTI 2–4 ROKY
**************
Děti sdílí pohyb **s jedním z rodičů**. Důraz je kladen na podporu správného držení a postavení těla (např. prevence plochých nožiček), rozvíjení týmové spolupráce a interakci s dalšími dětmi, cit pro hudbu.
**Co Vás čeká?** Protažení, říkanky s pohybem, taneční hry a malé sestavičky na lidové písničky a písničky z pohádek, cvičení s dalšími pomůckami, imaginační pohybové hry, počátky improvizace – podporování přirozeného pohybu s vhodnou hudbou a samozřejmě spousta zábavy.
Vyučují "Jana Rozová":https://www.tanecniskola.cz/dalsi-kurzy/janarozova a "Marie Buriánková":https://www.tanecniskola.cz/dalsi-kurzy/marieburiankova.
Vyzkoušejte tanečky pro nejmenší děti s maminkami – **někdy s dětmi chodí i tatínkové!** :-)

- **kurzy M02, M03** a **M04** za cenu 2990 Kč na pololetí
Cena za oba - dítě i rodič. Zhruba 18 lekcí v průběhu 5 měsíců (lekce 1× týdně). O svátcích a prázdninách lekce neprobíhají.

DĚTI 4–6 LET
*************
Děti tančí již samy, bez rodičů. Důraz je kladen na rozvíjení fantazie, imaginace a přirozeného ladného pohybu, podporu přátelského kolektivu, improvizace, osvojení základů klasického, moderního a lidového tance, podporu správného držení těla, rozeznání rytmů a dynamiky, cit pro hudbu.
**Co Vás čeká?** Protažení, pokročilejší říkanky, zpívání písniček s pohybem, choreografie na lidové písničky, baletní prvky, moderní prvky, cvičení s pomůckami a opět spousta zábavy.
Vyučují "Jana Rozová":https://www.tanecniskola.cz/dalsi-kurzy/janarozova a "Marie Buriánková":https://www.tanecniskola.cz/dalsi-kurzy/marieburiankova.

- **kurzy M20, M30** a **M40** za cenu 2990 Kč na pololetí
Bez rodičů. Zhruba 18 lekcí v průběhu 5 měsíců (lekce 1× týdně). O svátcích a prázdninách lekce neprobíhají.

KURZY PRO DĚTI 6–8 LET, OD ÚNORA 2022
############################################

**Cena za pololetí 2990 Kč.**
základníM41 děti 6-8 letČtvrtekod 15.9.202217:00 - 18:00PDCPřihlásit se »

Lekce 60 minut, bez účasti rodičů. Dětský taneční kurz s pokročilejšími prvky pohybové průpravy. Výuka volně navazuje na lekce pro děti 4–6 let, ale absolvování předchozího kurzu není podmínkou. Děti se budou učit základní „študýrku“ klasického baletu u tyče a také na volnosti. Druhá polovina lekce bude zaměřena na lidový a moderní tanec, a samozřejmě na strečink a improvizaci.
Vyučuje Marie Buriánková.

 • kurz M41 za cenu 2990 Kč na pololetí

Bez rodičů. Zhruba 18 lekcí v průběhu 5 měsíců (lekce 1× týdně). O svátcích a prázdninách lekce neprobíhají.

SOUTĚŽNÍ KURZY PRO DĚTI 6–12 LET OD ÚNORA 2022

Cena za pololetí 2990 Kč (1× týdně) nebo 4000 Kč (2× týdně).

základníM01 děti 6 - 9 letPondělíod 12.9.202216:00 - 16:55KCPPřihlásit se »
základníM10 děti 9 -12 letPondělíod 12.9.202216:00 - 16:55KCPPřihlásit se »
pokročilíM11 - děti 9-12 letPondělíod 12.9.202217:00 - 17:55KCPPřihlásit se »

DĚTI 6–9 a 9–12 LET (1× týdně pondělí)

Lekce trvá již celých 60 minut bez účasti rodičů s krátkou pauzou na doplnění tekutin. Výuka volně navazuje na lekce pro děti 4–6 let, ale není podmínkou na tyto lekce před tím docházet. Děti se budou učit základní „študýrku“ klasického baletu u tyče a také na volnosti. Druhá polovina lekce bude zaměřena na lidový a moderní tanec, a samozřejmě čas na strečink a improvizaci.
Vyučují Michal Mládek a Martin Vika.

 • kurzy M01 a M10 za cenu 2990 Kč na pololetí

Bez rodičů. Zhruba 18 lekcí v průběhu 5 měsíců (lekce 1× týdně). O svátcích a prázdninách lekce neprobíhají.

DĚTI 9–12 LET (2× týdně pondělí a pátek)

Lekce trvá 60 minut bez účasti rodičů. Pro přihlášení do tohoto kurzu není potřeba absolvování kurzů předchozích. Na těchto lekcích se děti budou věnovat základům společenského soutěžního tance, a to jak standardních tanců, tak tanců latinsko-amerických.
Lekce probíhají v PONDĚLÍ od 17:00 a v PÁTEK od 15:00.
Vyučují Michal Mládek a Martin Vika.

 • kurz M11 za cenu 4000 Kč na pololetí

Bez rodičů. Zhruba 36 lekcí v průběhu 5 měsíců (lekce 2× týdně v pondělí od 17:00 a v pátek od 15:00). O svátcích a prázdninách lekce neprobíhají.

Sourozenecká sleva

Sourozenecká sleva 500 Kč. Pokud přihlašujete sourozence, za druhé dítě zaplaťte o 500 Kč méně.

Místa výuky:

 • PRAHA 4 KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA – KCP, ul. 5.května 65, přímo u metra „C“ Vyšehrad
 • PRAHA 7 PRAGUE DANCE CENTRE – PDC, Jankovcova 2a, vidíte ho z Libeňského mostu – 2. patro autosalonu OPEL (firma Autovars) vedle budovy NKÚ, zastávka tram Maniny. V areálu Autovars je v omezené míře možno zdarma parkovat – vjezd do areálu pod Libeňským mostem.
 • PRAHA 3 DANCERS' CLUB – DC, Koněvova 19. Budova Sokol Žižkov, 2. patro. Zastávka autobusu Lukášova nebo Rokycanova. Parkování v oranžové zóně.

Oblečení:

 • malé děti – pohodlné tepláčky, legínky, punčocháče, nebo sukýnky, co nebrání v pohybu ani v lezení po zemi, obyčejné tričko. Na nožky ponožky s protiskluzovou podrážkou nebo taneční piškoty. Do delších vlásků gumičku. Jako zcela nevhodné se ukazují dlouhé sukýnky (při lezení po čtyřech překáží a holčičky se do nich motají) a jako obuv jsou velice nevhodné sandálky, balerínky či jakékoliv botičky, které nedrží na noze. Pro rodiče podobně, důležitá je možnost pohybu, počítejte s tím, že se také plazíme po zemi :-)
 • větší děti – pohodlné tréninkové oblečení, tepláky, sukně, trička. Pro starší děti v kurzech společenských tanců je vhodná speciální taneční obuv. Napište nám, máme k dispozici slevu u některých poskytovatelů tanečních potřeb.

Omluvenky:

 • v případě vaší neúčasti na lekci z rodinných nebo jiných důvodů omlouvejte své dítě emailem na tanecky@tanecniskola.cz nebo na tel. 603 933 833
 • zameškané lekce si můžete nahradit v jiném z našich kurzů

STORNOVACÍ PODMÍNKY:

Při zrušení účasti ze zdravotních důvodů je stornopoplatek 10 % ze zaplacené ceny, nebo možnost přesunu na další období.
Při zrušení účasti před zahájením kurzu z jiných, než zdravotních důvodů, je stornopoplatek 20 % ze zaplacené ceny.
Po zahájení kurzu je stornopoplatek 100 % ze zaplacené ceny, kurzovné nevracíme.
V odůvodněných případech a po vzájemné dohodě lze přesunout účast do následujícího období.