Změna otevírací doby zápisové kanceláře v Kongresovém centru

Z provozních důvodů je dnes, ve čtvrtek 18. dubna 2019, zápisová kancelář Taneční školy Hes otevřena pouze do 16:30. Na Velikonoční pondělí, 22. dubna 2019, bude zápisová kancelář zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení!

Kurzy o VELIKONOCÍCH a květnových státních svátcích

Upozorňujeme, že o Velikonocích se nebudou konat žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies), jedná se o dobu ve dnech 18. 4.-22. 4. 2019. Dále se žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies) nebudou konat ve dnech 30. 4. 2019 (čarodějnice) a 1. 5. 2019 (státní svátek). Ve středu 8. 5. 2019 navzdory státnímu svátku tančíme! :) Děkujeme za pochopení a přejeme veselé Velikonoce!

David Strnad

Strnad David

David je vynikající profesionální pedagog a choreograf a je pro nás nenahraditelný. Je za ním tak mnoho práce a úspěchů, že je problém zkrátit povídání o něm. Navíc tato slova neřeknou, jak skvělým pedagogem vlastně je. Musíte to zažít.

• bývalý dlouholetý interpret, pedagog a choreograf v Tanečním divadle Bralen v Bratislavě u pana Rastislava Letenaje (10 let), také jako profesionální zaměstnanec
  • stálý pedagog na JAMU v Brně – ateliéry muzikálového herectví
  • spolupracoval s tanečními pedagogy a choreografy jako Je Bruce Taylor /USA/, Joe Alegado /USA/, Rastislav Letenaj /SK/, Oľga Letenajová /SK/, Cristina Perera /Brazílie/, Libor Vaculík /ČR/, Ervin Varga /H/, atd.
  • během svého tanečního působení tancoval nebo vyučoval na prestižních scénách doma i v zahraničí: Česko, Slovensko, Finsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Řecko, USA, Vatikán, Turecko, Španělsko, Itálie
  • v roce 2004 v Brně založil Taneční divadlo MAXIMVS, jehož je uměleckým vedoucím. Stalo se jeho životem a je vzácným klenotem brněnské taneční scény. Se souborem dlouhodobě spolupracují přední tanečníci z Česka i zahraničí: Joe Alegado – /USA/, Simona Lepoldová – bývalá sólistka Národního divadla, Vladimir Gončarov – sólista baletu v Ústí nad Labem, Rastislav Letenaj /SK/ – umělecký vedoucí Tanečního divadla Bralen Bratislava, Cristina Perera /Brazílie/, atd.

Jako hostující choreograf působil a působí také na dalších divadelních scénách:

• Městské divadlo Brno
  • Balet Národního divadla v Brně
  • Slovácké divadlo Uherské Hradiště
  • Slezské divadlo Opava
  • Městské divadlo Zlín
  • Divadlo Polárka Brno
  • Městské divadlo v Hradci Králové, atd.

O Davidovi se moc neví, že:

• je původně vysokoškolsky vzdělaný hasič, který měl jako koníčka tanec a kterému se tanec nakonec stal posláním a povoláním
  • jako dítko dělal 10 let sportovní gymnastiku, s tancem začal teprve ve svých 20 letech
  • nerad přiznává, že byl tanečník mezinárodní třídy v latinskoame­rických tancích
  • nerad přijímá roli porotce, raději učí. Pokud ho jako porotce potkáte, važte si toho a dobře poslouchejte