Změna otevírací doby zápisové kanceláře v Kongresovém centru

Z provozních důvodů je dnes, ve čtvrtek 18. dubna 2019, zápisová kancelář Taneční školy Hes otevřena pouze do 16:30. Na Velikonoční pondělí, 22. dubna 2019, bude zápisová kancelář zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení!

Kurzy o VELIKONOCÍCH a květnových státních svátcích

Upozorňujeme, že o Velikonocích se nebudou konat žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies), jedná se o dobu ve dnech 18. 4.-22. 4. 2019. Dále se žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies) nebudou konat ve dnech 30. 4. 2019 (čarodějnice) a 1. 5. 2019 (státní svátek). Ve středu 8. 5. 2019 navzdory státnímu svátku tančíme! :) Děkujeme za pochopení a přejeme veselé Velikonoce!

Martin Vraný

Vraný Martin

Martin u nás učil v minulosti a jsme rádi, že se letos vrací.

Ve své divadelní kariéře prošel mnoha tanečními styly, ale moderní a současný moderní tanec byl pro něj vždy na prvním místě.

Své lekce a taneční styl rád kombinuje s akrobatickými prvky a prací s podlahou. V tréninku nechybí ani skoky a rotační technika.

V letech 1987–1995 studoval na Taneční konzervatoři v Brně.

Jako profesionální tanečník působil:

• v Národním brněnském divadle,
  • v Bratislavském divadle tanca pod vedením Jána Ďurovčíka
  • v rakouském Volksoper Wien a Landestheater (Jochen Ulrich, Robert Poole)
  • v Německu a Portugalsku na Rui Horta Stage Works (Rui Horta)
  • v holandském Korzo Theatre Den Haag (Andre Gingras)

Mezi jeho nejvýznamnější choreografické práce patří:

• „Heimatlos“ – činohra, Landestheater Linec (Rakousko)
  • „Mistr a žák“ – činohra a taneční divadlo – nominace na cenu Thálie
  • „Dalibor“ – opera, Plzeň
  • „Úklady a láska“ – činohra, Stavovské divadlo, Praha
  • „Nagano“ – opera, Stavovské divadlo, Praha
  • „Tak a teď?“ – taneční představení
  • „Jak hlavou zdi neprorážet“ – taneční představení
  • „Tam za rohem“ – taneční představení

Martin Vraný má i velmi rozsáhlé pedagogické zkušenosti. Jako pedagog působil v Tanečním centru Univerzity Karlovy, na Taneční konzervatoři v Praze i Brně, v Escola superior de danca v portugalském Lisabonu, na Rui Horta Stage Works v Německu a Portugalsku a v Anton Bruckner Privatuniversität v Rakousku.