Taneční kurzy JARO 2023

Přihlašovaní na JARO spuštěno!

Už teď se můžete přihlásit do tanečních kurzů v období duben-červen 2023. Začínáme v půlce dubna, dva týdny po Jarním plese :-)
Jako vždy, otevíráme kurzy všech úrovní. Vybírat můžete již tradičně z párových tanečních kurzů pro dospělé i tanečních kurzů pro vysokoškoláky a samozřejmě z velkého množství kurzů ladies!

Kromě tradičních tanečních kurzů pro dospělé a vysokoškoláky v úrovních základní, pokračovací, speciálky, experimentálky, masterky a úroveň diamond.

LATINO LADIES

taneční kurzy latinskoamerických tanců pro ženy
V dubnu 2023 otevíráme nových 21 kurzů pro ženy, ladies, ve kterých nepotřebujete tanečního partnera! K výběru je opět několik úrovní od úplných začátečnic až po zkušené tanečnice. Tančit můžete třeba i během pracovní obědové pauzy s naší milou Terkou Zdobinskou, a to každý pátek na našich zrcadlových a klimatizovaných sálech v Kongresovém centru na Vyšehradě.

Online na této adrese nebo přímo na stránkách jednotlivých kurzů (odkazy výše).

Další informace o kurzech vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833.

Pojďme společně vtančit do hezčí části roku a užijme si jaro :-)
Vaše Taneční škola Hes

Krásné Vánoce!

Přejeme vám radostné a klidné prožití vánočních svátků a budeme se těšit na setkání opět v novém roce 2023.

V posledním týdnu v roce žádné kurzy ani lekce neprobíhají, všichni budeme odpočívat a trávit čas se svými blízkými. Také všechna naše studia budou uzavřena, a to i na Silvestra. Silvestrovská párty bude třeba zase příští rok.
Potřebujete-li s námi řešit něco osobně na recepci v Dancers's Clubu, stavte se u nás zase v lednu :-)

23. 12. 2022

Vstup do Kongresového centra VCHODY č. 8 a 9

Naši vážení taneční přátelé,

předsednictví Rady EU a konání akcí s ním spojených v Kongresovém centru Praha nám stále trošku komplikuje přístup na naše sály i vaše kurzy. Proto přehledně – VSTUP:

1. na sály TANEČNÍHO CENTRA Vyšehrad v –1. podlaží v Kongresovém centru Praha je vchodem č. 9.
  2. vstup na kurzy konající se ve velkém MALÉM SÁLE v přízemí je vchodem vedlejším, vchodem č. 8.

Kdybyste to náhodou popletli a ocitli se na cizím kurzu, nic si z toho nedělejte a prostě zkuste vchod vedle :-)

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti.
Taneční škola HES

Zápis do tanečních pro MLÁDEŽ 2023/2024

Zahájení zápisu do tanečních pro mládež od ŘÍJNA 2023

Právě dnes, a stejně tradičně jako každý podzim, zahajujeme zápis do tanečních kurzů pro mládež na příští sezonu. Začátek kurzů je plánován na začátek října 2023.

Vybírat můžete z JEDENÁCTI kurzů, které se konají každý den kromě soboty. Opět nabízíme velké skupinové slevy! Tak vezměte kamarády a přihlaste se :-)

Přehled vypsaných tanečních kurzů, informace o ceně, času konání, místě výuky a samotné PŘIHLAŠOVÁNÍ na kurzy naleznete na této stránce. V následující sezoně budou kurzy pro mládež probíhat kromě Kongresového centra na Vyšehradě také na metru „C“ Pankrác v Konferenčním Centru City, hned vedle obchodního centra Arkády Pankrác.

Prostřednictvím našeho webu online na této stránce.

Další informace o kurzech vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833 nebo na našem e-mailu hes(a)tanecnis­kola.cz.

Těšíme se na vás! :-)

Václav Janeček

Janeček Václav

Jestli nevíte, kdo je prof. Mgr. Václav Janeček, Ph.D., stačí se podívat SEM.

Tento uznávaný odborník je stálicí naší prázdninové školy. Je skvělé, že si na nás/vás stále nachází čas.
Je vedoucím katedry tance – proděkanem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze a členem jejího akademického senátu a čerstvým profesorem (2018).
Dále přednáší na Univerzitě J. A. Komenského, VŠO Herecké v Praze aj. metodiku klasické techniky, dějiny taneční pedagogiky, neverbální komunikaci, multimediální divadlo a scénickou propedeutiku. Působí nebo působil v hlavních baletních souborech od Prahy, Brna až po Kodaň, Stockholm, St. Petěrburg.

Pravidelně publikuje a vydal více než 150 článků, odborných statí a textů, rozhovorů včetně třech souborných publikací (Metodika klasického tance v uměleckých školách, Tělo a tanec, Ozvěny tance a Laterna magika aneb divadlo zázraků).

V roce 1982 absolvoval studia klasického tance na Taneční konzervatoři v Praze, o deset let později dokončil studia pedagogiky klasického tance na pražské HAMU (Mgr.) a v roce 1996 získal doktorát na Univerzitě Karlově v Praze (Ph.D.). V roce 2012 získal titul docent a v roce 2018 titul profesor. Absolvoval několik zahraničních stáží, např. v Itálii, Anglii, Holandsku, USA aj.

V letech 1982 – 2000 byl sólistou Laterny magiky, od roku 1993 byl odborným asistentem na Taneční katedře HAMU, v roce 1996 se stal pedagogem a baletním mistrem v Laterně magice. V roce 1998 se stal dramaturgem baletu Národního divadla v Praze a od roku 2000 byl i dramaturgem v Laterně magice.

Rovněž se věnuje rozsáhlé externí pedagogické činnosti u nás (např. Janáčkova konzervatoř v Ostravě, Taneční centrum Praha, Masterclasses Darii Klimentové, Studio Dance Pefect, FTVS UK, Literární akademie J. Škvoreckého v Praze atd.) a v zahraničí (např. IT Dansa-Institut dell Teatro v Barceloně, Mariinské divadlo v St.Peterburgu, Dánský královský balet v Kodani, Ballet-Akademie Stockholm atd.).

Je autorem řady odborných publikací, např. Metodika klasického tance pro umělecké školy, Tělo a tanec, Ozvěny tance a Laterna magika-divadlo zázraků.

Jako asistent choreografie, dramaturg nebo spoluautor se podílel na mnoha tanečních a baletních projektech, televizních dokumentech a divadelních inscenacích.

Prostě je to špičkový pedagog, jedna z ozdob naší letní školy tance.