Prague Dance Centre SPŠ J.Gočára
Novinky
PES a taneční kurzy

Milí taneční přátelé,

přejeme vám v novém roce 2021 hlavně hodně zdraví a také trpělivosti.
Děkujeme vám za vaši přízeň a pevně věříme, že se v letošním roce konečně uvidíme na tanečních kurzech. My se těšíme více než kdy jindy.

Nikdo nevíme, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace, a proto jsme naplánovali taneční sezónu v návaznosti na to, jak bude štěkat PES:

PES 5 – Máme bohužel zavřeno (je v návrhu změna podmínek – možná budeme moci dávat individuální lekce 1+1, 1+2).

PES 4 – Individuální lekce – velmi výhodné řešení, jak tančit a udržovat se ve formě i v této době. Lektor se věnuje jen vám a za jednu lekci se toho naučíte desetkrát tolik. Pokud jste sólo, trenér s vámi bude celou dobu tančit, takže vám to půjde úplně samo a pocit z tance bude nezapomenutelný.

PES 3 – Malé kurzy pro dospělé (minisemináře jednotlivých tanců) a ladies do 10 lidí, jako jsme dělali o prázdninách i na podzim. Díky malému počtu jsou kurzy pořád velmi intenzivní a výhodné. Kurzy operativně vypisujeme zde na webu podle situace. Tyto kurzy se většinou velmi rychle plní, proto s přihlašováním příliš neotálejte! :)

PES 2 – Začneme učit všechny normální kurzy pro dospělé (i odložené) do 25 párů i kurzy ladies, na které jste se již přihlásili. O jejich zahájení vás budeme včas informovat. Pokud přihlášeni ještě nejste, je nejvyšší čas to napravit!

PES 1 – Vše už funguje a tančíme, až se z nás bude kouřit.

Prosíme vás, neodhlašujte se z kurzů, počítáme s vámi! Pokud jste se ještě nepřihlásili, tak se přihlašujte a doporučujte nás i svým známým. Budeme moc rádi a vy určitě také.

Vaše Taneční škola Hes
21. ledna 2021

Leden 2021 - aktuality

Vážené klientky, vážení klienti!

Doufáme, že jste v poklidu a zdraví prožili vánoční svátky a oslavili příchod nového, snad šťastnějšího roku 2021. V současné situaci zůstává Zápisová kancelář v Kongresovém centru na Vyšehradě uzavřena, stejně tak neprobíhají žádné kurzy ani individuální lekce. Čekáme, až budou moci být v provozu taneční studia. Už se těšíme, až zase vysvitne slunce!
Moc se na vás těšíme na všech tanečních kurzech, jejichž začátky stále posouváme. Už od října.

Vaše Taneční škola Hes
5. ledna 2021

Taneční pro MLÁDEŽ v sezoně 2021/2022

Zahájení zápisu do tanečních pro mládež od října 2021

Již tradičně zahajujeme na podzim zápis do tanečních kurzů pro mládež na příští sezonu. Začátek kurzů je plánován na začátek října 2021. Vybírat můžete z OSMI kurzů, které se konají každý den kromě soboty. Opět nabízíme velké skupinové slevy! Tak vezměte kamarády a přihlaste se!

Do tanečních se prostě chodí.

Přehled vypsaných tanečních kurzů, informace o ceně, času konání, místě výuky a od 15. 11. 2020 i přihlašování na kurzy naleznete na této stránce. V následující sezoně budou kurzy pro mládež probíhat kromě Kongresového centra Praha na Vyšehradě také na metru „C“ Pankrác v Konferenčním Centru City, hned vedle obchodního centra.

PŘIHLÁŠKY:

 1. V současné chvíli ideálně a pouze on-line.

Další informace o kurzech Vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833 (pouze Po-Čt od 13:30 do 17:30).
V nutných případech se obracejte na 603 47 47 17.

Těšíme se na Vás!

Základní taneční pro dospělé

Novinkou v programu Letní školy jsou základní taneční pro dospělé. Pojeďte se s námi zatančit a pobavit se.
Přišli jste v průběhu celého školního roku o možnost se naučit tančit a určitě vám přijde vhod prožít s námi týden dovolené s tancem. Naučíte se v neformálním prostředí naší Letní školy obstát na jakékoliv taneční společenské akci, a to dokonce bez potřeby několika dcl tvrdého alkoholu. Zjistíte, že se tancem dá i bavit a ne protrpět večer :-)
Kurz je určený pro ty, kteří od svých tanečních hodně zapomněli, i pro naprosto tancem nedotčené začátečníky. Na kurzu také rádi uvidíme lid dřevěný a odolný, případně lehce nahluchlý. Máme opravdu slušnou praxi :-)
S výběrem obtížnosti si nemusíte dělat těžkou hlavu – přímo na místě je možné změnit obtížnost na úroveň pokračovacího kurzu, kdybyste se při výběru podcenili.

Co nás čeká:

 • příjezd v neděli odpoledne, první jídlo je večeře
 • 26 vyučovacích hodin tance rozložených do 13 lekcí
 • neformální prostředí v pohodlnějším oblečení než v klasických tanečních kurzech
 • sportovní, rekreační i gastronomické zázemí areálu i blízkého okolí
 • příjemné prostředí malého městečka Třešť na Vysočině, 12 km od Telče
 • pokud chcete komfortnější ubytování (bydlíme v Domově mládeže střední školy), můžete si ho sami sjednat v Třešti
 • pokud se chcete sami stravovat, je možné využít řady možností městečka, případně si vařit v kuchyňkách Domova mládeže (bezlepkově, vegetariánsky,..)
 • koupaliště v obci a několik krásných zatopených lomů v okolí
 • odjezd v sobotu v poledne, poslední jídlo je oběd, je možné dohodnout balíček na cestu u snídaně

Oblečení:

 • předpokládáme tréninkové, lehce společenské oblečení
 • pro ženy sukně umožňující pohyb (kratší i delší), kalhoty, trička, lehké letní šaty
 • pro může lehké kalhoty, trička, košile s krátkým, případně dlouhým rukávem

Obuv na tanec:

Obuv by vám neměla po první lekci odřít a poničit nohy.

 • pro ženy doporučujeme speciální taneční boty, lépe na latinskoamerické tance na nižším podpatku – je potřeba je předem trochu rozšlápnout a vzít si i jakékoliv druhé náhradní boty. Odřené nohy vážně dost bolí :-)
 • pro muže doporučujeme také speciální taneční boty, ale na standardní tance, také je potřeba je trochu rozšlápnout
 • samozřejmě, že jsou vhodné i jakékoliv společenské boty, které vám nerozedřou nožky

V průběhu července, před odjezdem na Letní školu, vám e-mailem pošleme nástupní dopis s podrobnějšími informacemi k příjezdu a zahájení vašeho běhu.


 

Horáková JanaAbsolventka toxikologie na Přírodovědecké fakultě UK a pedagogiky, která trávila více času na tanečních parketech než v laborce. Těší ji učit v tanečních. Stále neopouští svět pohádek, které má moc ráda.
Léta jezdila na spoustu kurzů letní školy tance, vyučuje v našich tanečních v Praze a mezi její největší koníčky patří brazilský tanec Zouk.


 

Vika MartinMartin má i přes svůj věk již mnoholeté zkušenosti s výukou společenských tanců od těch nejmenších po seniorské kategorie. Za svůj největší úspěch považuje, že i po mnoha letech strávených na tanečním parketu ho tanec nesmírně baví a naplňuje. A tanec by měl bavit na jakékoliv výkonnostní úrovni. To je jeden z důvodů proč chce Martin učit a předávat nabyté zkušenosti a energii i ostatním s vášní pro tento sport kombinovaný s uměním.

 • trenér II.třídy sportovního tance
 • tanečník mezinárodní třídy ve standardních tancích
 • čtvrtfinalista Mistrovství ČR