PES a taneční kurzy

Milí taneční přátelé,

přejeme vám v novém roce 2021 hlavně hodně zdraví a také trpělivosti.
Děkujeme vám za vaši přízeň a pevně věříme, že se v letošním roce konečně uvidíme na tanečních kurzech. My se těšíme více než kdy jindy.

Nikdo nevíme, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace, a proto jsme naplánovali taneční sezónu v návaznosti na to, jak bude štěkat PES:

PES 5 – Máme bohužel zavřeno (je v návrhu změna podmínek – možná budeme moci dávat individuální lekce 1+1, 1+2).

PES 4 – Individuální lekce – velmi výhodné řešení, jak tančit a udržovat se ve formě i v této době. Lektor se věnuje jen vám a za jednu lekci se toho naučíte desetkrát tolik. Pokud jste sólo, trenér s vámi bude celou dobu tančit, takže vám to půjde úplně samo a pocit z tance bude nezapomenutelný.

PES 3 – Malé kurzy pro dospělé (minisemináře jednotlivých tanců) a ladies do 10 lidí, jako jsme dělali o prázdninách i na podzim. Díky malému počtu jsou kurzy pořád velmi intenzivní a výhodné. Kurzy operativně vypisujeme zde na webu podle situace. Tyto kurzy se většinou velmi rychle plní, proto s přihlašováním příliš neotálejte! :)

PES 2 – Začneme učit všechny normální kurzy pro dospělé (i odložené) do 25 párů i kurzy ladies, na které jste se již přihlásili. O jejich zahájení vás budeme včas informovat. Pokud přihlášeni ještě nejste, je nejvyšší čas to napravit!

PES 1 – Vše už funguje a tančíme, až se z nás bude kouřit.

Prosíme vás, neodhlašujte se z kurzů, počítáme s vámi! Pokud jste se ještě nepřihlásili, tak se přihlašujte a doporučujte nás i svým známým. Budeme moc rádi a vy určitě také.

21. ledna 2021

Leden 2021 - aktuality

Vážené klientky, vážení klienti!

Doufáme, že jste v poklidu a zdraví prožili vánoční svátky a oslavili příchod nového, snad šťastnějšího roku 2021. V současné situaci zůstává Zápisová kancelář v Kongresovém centru na Vyšehradě uzavřena, stejně tak neprobíhají žádné kurzy ani individuální lekce. Čekáme, až budou moci být v provozu taneční studia. Už se těšíme, až zase vysvitne slunce!
Moc se na vás těšíme na všech tanečních kurzech, jejichž začátky stále posouváme. Už od října.

5. ledna 2021

Taneční pro MLÁDEŽ v sezoně 2021/2022

Zahájení zápisu do tanečních pro mládež od října 2021

Již tradičně zahajujeme na podzim zápis do tanečních kurzů pro mládež na příští sezonu. Začátek kurzů je plánován na začátek října 2021. Vybírat můžete z OSMI kurzů, které se konají každý den kromě soboty. Opět nabízíme velké skupinové slevy! Tak vezměte kamarády a přihlaste se!

Přehled vypsaných tanečních kurzů, informace o ceně, času konání, místě výuky a od 15. 11. 2020 i přihlašování na kurzy naleznete na této stránce. V následující sezoně budou kurzy pro mládež probíhat kromě Kongresového centra Praha na Vyšehradě také na metru „C“ Pankrác v Konferenčním Centru City, hned vedle obchodního centra.

1. V současné chvíli ideálně a pouze on-line.

Těšíme se na Vás!

Základní taneční pro středoškoláky

COVIDová doba si žádá netradiční řešení. Proto pořádáme v rámci naší Letní školy tance i základní kurz tance a společenské výchovy pro středoškoláky.
Tento kurz je určen pro ty, kteří nejsou přihlášeni do středoškolských kurzů Taneční školy HES, které měly být zahájeny v říjnu 2020 (tzn., že platíte plné kurzovné plus ubytování a stravu). Pokud se budete chtít zúčastnit i 5 tradičních lekcí v Praze v průběhu června nebo září 2021, tyto lekce se platí navíc.

Co nás čeká:

• příjezd v neděli odpoledne, první jídlo je večeře
  • 26 vyučovacích hodin tance rozložených do 13 lekcí
  • večerní tančírny a practise
  • videa z tanečních soutěží včetně tanečních zajímavostí, možná i pohádka na dobrou noc
  • zábava, sport a hry, koupání a pohoda
  • odjezd v sobotu v poledne, poslední jídlo je oběd, je možné dohodnout balíček na cestu u snídaně

Oblečení:

• předpokládáme tréninkové, lehce společenské oblečení
  • pro dívky sukně umožňující pohyb (kratší i delší), kalhoty, trička, lehké letní šaty
  • pro chlapce lehké kalhoty, trička, košile s krátkým, případně dlouhým rukávem

Obuv na tanec:

Obuv by vám neměla po první lekci odřít a poničit nohy.

• pro dívky doporučujeme speciální taneční boty, lépe na latinskoamerické tance na nižším podpatku – je potřeba je předem trochu rozšlápnout a vzít si i jakékoliv druhé náhradní boty. Odřené nohy vážně dost bolí…
  • pro chlapce doporučujeme také speciální taneční boty, ale na standardní tance, také je potřeba je trochu rozšlápnout
  • samozřejmě, že jsou vhodné i jakékoliv společenské boty, které vám nerozedřou nožky

V průběhu července, před odjezdem na letní školu, vám e-mailem pošleme nástupní dopis s podrobnějšími informacemi k příjezdu a zahájení vašeho běhu.

Hes Jindřich

Profesionální taneční mistr, trenér sportovního tance a porotce Svazu učitelů tance ČR, Taneční skupiny roku a Czech Dance Organization. Jeho koníček se mu stal celoživotním posláním a povoláním, profesionálně se mu věnuje od r.1993.

• 25 let profesionální praxe v tanečním oboru
  • Trenérská škola Fakulty tělesné výchovy a sportu University Karlovy
  • Ústřední kvalifikační studium společenského tance
  • profesionální člen Svazu učitelů tance ČR
  • zakládající člen CDO a dříve ČMTO
  • konzultant v tanečním oboru
  • příležitostný donor řady tanečních projektů

Stará se o vás na všech bězích Letní prázdninové školy tance ve dne v noci do roztrhání těla.

Drekslerová Mája

Půvabná lektorka, která začala tančit v našich tanečních kurzech pro středoškoláky a po nich během 2 let vystřelila až na úroveň mezinárodní třídy ve sportovním tanci. To je skvělé a velmi neobvyklé. Začínala trénovat děti a juniory v tanečním klubu a začíná také učit v tanečních.

• mezinárodní třída ve standardních tancích
  • 13.místo na posledním Mistrovství ČR ve standardních tancích