Změna otevírací doby zápisové kanceláře v Kongresovém centru

Z provozních důvodů je dnes, ve čtvrtek 18. dubna 2019, zápisová kancelář Taneční školy Hes otevřena pouze do 16:30. Na Velikonoční pondělí, 22. dubna 2019, bude zápisová kancelář zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení!

Kurzy o VELIKONOCÍCH a květnových státních svátcích

Upozorňujeme, že o Velikonocích se nebudou konat žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies), jedná se o dobu ve dnech 18. 4.-22. 4. 2019. Dále se žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies) nebudou konat ve dnech 30. 4. 2019 (čarodějnice) a 1. 5. 2019 (státní svátek). Ve středu 8. 5. 2019 navzdory státnímu svátku tančíme! :) Děkujeme za pochopení a přejeme veselé Velikonoce!

KLASICKÝ BALET – začátečníci a mírně pokročilí

Jsme možná jediná letní škola tance, která je schopna nabídnout letní workshop plně zaměřený na klasický balet.
Máme na to také úžasné lektory, kteří tento tanec milují a snaží se předávat tuto techniku všem, kteří o to mají zájem.
Klasika je nezbytná pro drtivou většinu ostatních tanečních technik a neměl by být žádný tanečník, který neprošel alespoň jejími základy. Také proto je klasický balet v naší nabídce.
Využijte možnosti intenzivního letního workshopu a rozviňte svůj pohybový rejstřík.

Strnad Petr

Je absolventem taneční konzervatoře hl. m. Prahy. V roce 2006 se stal členem souboru Baletu Národního divadla.
V roce 2009 byl jmenován demisólistou a o dva roky později sólistou.
Mezi jeho klasické sólové role patří Lenský v Oněginovi (chor.: j. Cranko), Gurn v La Sylphide, 1. variace, Pas de six a Tarantella ze 3. jednání baletu Napoli (chor.: F. Andersen podle A. Bournonvilla), Roderigo v Othellovi, Merkucio v Romeovi a Julii nebo Ruský tanec v Louskáčkovi (chor.: Y. Vamos), Přítel Prince v Popelce (chor.: J. Ch. Maillot)).
V moderním repertoáru tančí v choreografiích světoznámého Jiřího Kyliána – Sinfonietta, Petite Mort, Last Touch, Matse Eka – Carmen, Petra Zusky – Svěcení jara, BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři, D.M.J. 1953–1977, Mariin sen, 1. symfonie D-dur, A Little Extreme, Little Touch Of The Last Extreme, Jana Kodeta – Zlatovláska, Duel, Johana Grebena a Uri Ivgi – Santa Says Cut It!, Zuzany Šimákové – 6/2 člověka, Hany Turečkové – Malý Princ). V roce 2005 absolvoval letní seminář francouzské baletní školy pod vedením Cyrila Atanassoffa.
Získal několik ocenění na mezinárodních soutěžích: Prix Carpeaux (2004 – Francie, Valenciennes, 3. místo – kategorie Pré-Profesional a v roce 2006 – 2. místo v kategorii Pas de deux), 2. Mezinárodní baletní soutěž Brno 2006 (4. místo s prémií). V roce 2017 u nás učil poprvé několik lekcí v Praze a jsme moc rádi, že s námi pojede do Pelhřimova.