Změna otevírací doby zápisové kanceláře v Kongresovém centru

Z provozních důvodů je dnes, ve čtvrtek 18. dubna 2019, zápisová kancelář Taneční školy Hes otevřena pouze do 16:30. Na Velikonoční pondělí, 22. dubna 2019, bude zápisová kancelář zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení!

Kurzy o VELIKONOCÍCH a květnových státních svátcích

Upozorňujeme, že o Velikonocích se nebudou konat žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies), jedná se o dobu ve dnech 18. 4.-22. 4. 2019. Dále se žádné kurzy (ani kurzy pro dospělé, ani ladies) nebudou konat ve dnech 30. 4. 2019 (čarodějnice) a 1. 5. 2019 (státní svátek). Ve středu 8. 5. 2019 navzdory státnímu svátku tančíme! :) Děkujeme za pochopení a přejeme veselé Velikonoce!

MODERNÍ A JAZZOVÝ TANEC – začátečníci a mírně pokročilí

Moderní tanec a jazz je skvělé tancování. Energii a chuť tančit vám mohou dát hlavně lektoři a hudba, na kterou se učíte. David i Leona vás určitě strhnou. A vy se k nám budete několik let vracet, abyste opět zažili pocit, jaké je to tančit, když David použije svůj hlas jako hudební nástroj k podpoře vašeho pohybu. A trpělivost Leony je pověstná, takže se nemusíte bát, že byste byli na hodinách zcela ztraceni :-D
Leona bude vyučovat základy jedné z technik moderního tance – techniku José Limóna. A David k tomu samozřejmě přidá hodiny Hortona a jazzového tance. Nebudou opět chybět ani oblíbené variace.
Hudba a technika tance je klíč. Zaváhá, kdo nejede.

Rozsah – 13–14 tréninků v délce 1,5hod.

Co je Modern Dance, Limón, Horton

Název Modern Dance se používá pro scénický tanec, také novodobý, umělecký nebo výrazový tanec – tedy ten, který můžete vidět především na prknech, která znamenají svět – na pódiích divadel.
Hortonova taneční technika (technika Lestera Hortona) rozvíjí správné vznosné postavení a zapojení celého těla při tanci, podporuje ohebnost, svalovou sílu, rozvíjí koordinaci a přes uvědomění těla poskytuje svobodu výrazu.
Technika José Limóna je je jedním z pilířů amerického moderního tance. Základem je uvědomování si celého těla, jeho osy, těžiště, soustředění se na jeho váhu včetně správného dýchání. Důležité je použití váhy těla pro dynamický a švihový pohyb a uvolnění a zpracování jeho energie.

Strnad David

David je vynikající profesionální pedagog a choreograf a je pro nás nenahraditelný. Je za ním tak mnoho práce a úspěchů, že je problém zkrátit povídání o něm. Navíc tato slova neřeknou, jak skvělým pedagogem vlastně je. Musíte to zažít.

• bývalý dlouholetý interpret, pedagog a choreograf v Tanečním divadle Bralen v Bratislavě u pana Rastislava Letenaje (10 let), také jako profesionální zaměstnanec
  • stálý pedagog na JAMU v Brně – ateliéry muzikálového herectví
  • spolupracoval s tanečními pedagogy a choreografy jako Je Bruce Taylor /USA/, Joe Alegado /USA/, Rastislav Letenaj /SK/, Oľga Letenajová /SK/, Cristina Perera /Brazílie/, Libor Vaculík /ČR/, Ervin Varga /H/, atd.
  • během svého tanečního působení tancoval nebo vyučoval na prestižních scénách doma i v zahraničí: Česko, Slovensko, Finsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Řecko, USA, Vatikán, Turecko, Španělsko, Itálie
  • v roce 2004 v Brně založil Taneční divadlo MAXIMVS, jehož je uměleckým vedoucím. Stalo se jeho životem a je vzácným klenotem brněnské taneční scény. Se souborem dlouhodobě spolupracují přední tanečníci z Česka i zahraničí: Joe Alegado – /USA/, Simona Lepoldová – bývalá sólistka Národního divadla, Vladimir Gončarov – sólista baletu v Ústí nad Labem, Rastislav Letenaj /SK/ – umělecký vedoucí Tanečního divadla Bralen Bratislava, Cristina Perera /Brazílie/, atd.

Jako hostující choreograf působil a působí také na dalších divadelních scénách:

• Městské divadlo Brno
  • Balet Národního divadla v Brně
  • Slovácké divadlo Uherské Hradiště
  • Slezské divadlo Opava
  • Městské divadlo Zlín
  • Divadlo Polárka Brno
  • Městské divadlo v Hradci Králové, atd.

O Davidovi se moc neví, že:

• je původně vysokoškolsky vzdělaný hasič, který měl jako koníčka tanec a kterému se tanec nakonec stal posláním a povoláním
  • jako dítko dělal 10 let sportovní gymnastiku, s tancem začal teprve ve svých 20 letech
  • nerad přiznává, že byl tanečník mezinárodní třídy v latinskoame­rických tancích
  • nerad přijímá roli porotce, raději učí. Pokud ho jako porotce potkáte, važte si toho a dobře poslouchejte

Kubešová Leona

Leona je profesionální pedagožka a choreografka. Ačkoli má původně vystudovanou Českou zemědělskou univerzitu, její srdcové hobby se jí stalo povoláním a nyní se věnuje výhradně tanci. K tomu ji přivedli pedagogové slovenského Tanečního divadla Bralen Bratislava s Rastislavem Letenajem v čele a za to mu patří velký dík.

• v roce 2003 absolvovala magisterské studium oboru choreografie u prof. Pavla Šmoka na hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze
  • již během studií pracovala jako choreografka v černém divadle ACT, poté také v divadle Pavla Trávníčka
  • v letech 2010–2012 vyučovala moderní tanec na soukromé taneční konzervatoři Ivo–Váni Psoty v Praze.
  • přes 15 let je vedoucí a choreografkou skupin scénického tance Freedom, dětské taneční skupiny Fridolín a jejich mladších složek (MiniFridolín, MikroFridolín, PidiFridolín), které pracují pod hlavičkou Taneční školy HES. Tyto skupiny se každoročně účastní formačních soutěží Svazu učitelů tance ČR i přehlídek scénického tance.
  • pracuje též s integrovanou skupinou Freedom 4, která má ve svých řadách tanečníky s fyzickým nebo smyslovým postižením

Co se o ní moc neví:

• byla tanečnice mezinárodní třídy ve standardních tancích
  • taneční skupina Freedom, kterou vede, byla založena už v r. 1995, tehdy se o vedení podělila s Honzou Crhou
  • pracuje s dětmi už od 3 let a má v Mini, Mikro a Pidi složkách Fridolínu dětí jako smetí… prostě to umí