TANEČNÍ KURZY PRO MLÁDEŽ na sezónu říjen 2018/březen 2019

Zahájili jsme zápis do tanečních kurzů pro mládež 2018/2019

Ve středu 15.11.2017 jsme zahájili zápisy do kurzů pro mládež na novou taneční sezónu říjen 2018/březen 2019. Vybírat můžete z DEVÍTI kurzů, které se konají každý den kromě soboty. Opět nabízíme velké skupinové slevy! Tak vezměte kamarády a přihlašte se!

I v roce 2018 pořádáme vedle Kongresového centra Praha na Vyšehradě taneční také přímo na metru „B“ Anděl – Na Knížecí v Paspově sále přímo nad restaurací „Potrefená husa“.

On-line přihláškou ZDE

Zápisová kancelář Taneční školy HES – Kongresové centrum Praha, a.s., tř.5.května 65, 14000 Praha 4, vchod č.5

SVÁTEČNÍ TANČÍRNA 17.11.2017

Tančírna v našem tanečním centru Dancers´ Club se bude konat i na státní svátek! Tentokrát v maličko jiném stylu. Od 20–22 si můžete na menších sálech zatančit latinsko-americké tance. Ve 22:00 se pak můžete těšit na miniseminář JIVU a po semináři se klasickou budou střídat standardní a latinsko-americké tance tak, jak jste zvyklí. Pokud nevyrážíte pryč na prodloužený víkend, těšíme se na Vás!

KURZY PRO STŘEDOŠKOLÁKY NA OBDOBÍ 2018/2019

Nové středoškolské kurzy na sezonu 2018/2019 budou zveřejněny 15.11.2017.

Taneční kurzy na LEDEN - BŘEZEN 2018 jsou zveřejněny

TANEČNÍ pro DOSPĚLÉ, VYSOKOŠKOLÁKY A LADIES LATINO

Zahájili jsme zápis do nově otevíraných podzimních tanečních kurzů:

TANEČNÍ ŠKOLA HES, TANEC V METRU na STANICI BUDĚJOVICKÁ
18424995–1352789118144269–3190003678855907552-n.jpg

Ve středu 24.5.2017 se koná akce Tanec v metru
a my jsme rádi, že můžeme být její součástí.
Přijďte se s námi pobavit a zatančit si mezi 13 a 17 hodinou do vestibulu stanice metra Budějovická.

Program a další informace najdete na našem fb nebo přímo na stránkách dopravního podniku.

Těšíme se na Vás

KLASICKÝ BALET – Dětský taneční tábor

Jsme možná jediná letní škola tance, která je schopna nabídnout letní workshop plně zaměřený na klasický balet.
Máme na to také úžasné lektory, kteří tento tanec milují a snaží se předávat tuto techniku všem, kteří o to mají zájem.
Pro účast dětí na tomto letním workshopu je nutná větší zkušenost s klasickým baletem. Je potřeba stačit i fyzicky tempu a zátěži, která je 4,5 hodiny čistého času denně.
Minimální věk pro účast je 10 let.

Rozsah – 13 tréninků po 1,5 hod.

Janeček Václav

Jestli nevíte, kdo je doc. Mgr. Václav Janeček, Ph.D., stačí se podívat sem: Životopis

Tento uznávaný odborník je u nás již podeváté a je stálicí naší prázdninové školy. Je skvělé, že si na nás/vás stále nachází čas.
Je nově vedoucím Katedry tance Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze.
Dále přednáší na Univerzitě J. A. Komenského, VŠO Herecké v Praze aj. metodiku klasické techniky, dějiny taneční pedagogiky, neverbální komunikaci, multimediální divadlo a scénickou propedeutiku. Působí nebo působil v hlavních baletních souborech od Prahy, Brno až po Kodaň, Stockholm, St.Petěrburg.

Pravidelně publikuje a vydal více než 150 článků, odborných statí a textů, rozhovorů včetně třech souborných publikací (Metodika klasického tance v uměleckých školách, Tělo a tanec, Ozvěny tance a Laterna magika aneb divadlo zázraků).

V roce 1982 absolvoval studia klasického tance na Taneční konzervatoři v Praze, o deset let později dokončil studia pedagogiky klasického tance na pražské HAMU (Mgr.) a v roce 1996 získal doktorát na Univerzitě Karlově v Praze (Ph.D.). Absolvoval několik zahraničních stáží, např. v Itálii, Anglii, Holandsku, USA aj.

V letech 1982 – 2000 byl sólistou Laterny magiky, od roku 1993 byl odborným asistentem na Taneční katedře HAMU, v roce 1996 se stal pedagogem a baletním mistrem v Laterně magice. V roce 1998 se stal dramaturgem baletu Národního divadla v Praze a od roku 2000 byl i dramaturgem v Laterně magice.

Rovněž se věnuje rozsáhlé externí pedagogické činnosti u nás (např. Janáčkova konzervatoř v Ostravě, Taneční centrum Praha, Masterclasses Darii Klimentové, Studio Dance Pefect, FTVS UK, Literární akademie J. Škvoreckého v Praze atd.) a v zahraničí (např. IT Dansa-Institut dell Teatro v Barceloně, Mariinské divadlo v St.Peterburgu, Dánský královský balet v Kodani, Ballet-Akademie Stockholm atd.).

Je autorem řady odborných publikací, např. Metodika klasického tance pro umělecké školy, Tělo a tanec, Ozvěny tance a Laterna magika-divadlo zázraků.

Jako asistent choreografie, dramaturg nebo spoluautor se podílel na mnoha tanečních a baletních projektech, televizních dokumentech a divadelních inscenacích.

Prostě je to špičkový pedagog, jedna z ozdob naší letní školy tance.

Štípa Michal

Michal je prvním sólistou baletu Národního divadla v Praze.

• studoval Taneční konzervatoř v Brně
  • za sezonu 1998–1999 obdržel Cenu Philip Morris Flower Award za největší talent roku v oboru klasický tanec a o tři roky později získal hlavní Cenu Philip Morris Flower Award
  • v roce 2005 získal Cenu Thálie za roli Alberta v baletu Giselle a další převzal za rok 2007 za hlavní roli v choreografii Petra Zusky Sólo pro tři
  • hostuje na velkých tanečních scénách po celém světě