Prague Dance Centre SPŠ J.Gočára
Novinky
Páteční TANČÍRNY přes léto

Tančírny mají o prázdninách pauzu!

Na tradičních pátečních tančírnách se během letních prázdnin nepotkáme. Nadcházející tančírna proběhne v pátek 9. září 2022.

Místo tančíren budeme částečně odpočívat, ale hlavně tančit úplně jinde! Třeba v Táboře nebo Pelhřimově, kam za námi a tancem můžete přijet i vy. Přehled kurzů letošní Letní prázdninové školy tance najdete třeba tady.

Pokud se vám z Prahy nechce, nebo se vám to časově zkrátka nehodí, připomínáme naše letní kurzy pro PÁRY i kurzy LADIES – vždy v pondělí a v úterý v Kongresovém centru na Vyšehradě. V těchto kurzech si můžete vybrat jen ty lekce a tance, které vás opravdu baví, nebo na které budete mít zrovna čas. Programy jednotlivých lekcí jsou na stránkách rozpisu kurzů.

Těšíme se na viděnou na rozpáleném tanečním parketě!

LETNÍ TANEČNÍ KURZY - ladies i párové kurzy

Tančete s námi i přes léto

Ani letos nebudeme během letních prázdnin tanečně zahálet! Nabízíme letní taneční kurzy, které můžete absolvovat jako celek 7 lekcí, anebo si vybrat jen ty lekce a tance, které vás zajímají nejvíce. Tradičně se totiž budeme v rámci letních tanečních kurzů věnovat každý týden jinému tanci. Lekce proto můžete zakoupit i jednotlivě – třeba podle svých prázdninových časových možností. Všechny taneční kurzy pořádáme v klimatizovaných zrcadlových sálech Kongresového centra na Vyšehradě. Nemusíte se tedy bát úmorných veder :-)
Pro pohodlné tančení v letních kurzech je nutné znát alespoň základní kroky jednotlivých tanců.

LADIES – kurzy pro ženy a dívky

Cena 1 lekce 250 Kč. Lekce se konají každé pondělí od 18:00 a od 19:00. Začínáme v PONDĚLÍ 18. července!
Přihlašování a program jednotlivých lekcí naleznete zde.

PÁROVÉ KURZY

Cena 1 lekce 350 Kč/os. Lekce se konají každé úterý od 18:15 a 20:20. Začínáme v ÚTERÝ 19. července!
Přihlašování a program jednotlivých lekcí naleznete zde.

LETNÍ PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA TANCE

Pokud se vám v létě chodit do tanečních nechce anebo toužíte po intenzivnějším tanečním zážitku, určitě nepřehlédněte naši LETNÍ PRÁZDNINOVOU ŠKOLU TANCE. Letošní 32. ročník této velké taneční tradice nabízí řadu kurzů, ze kterých si určitě vyberete. Vše hezky na jednom místě – buďto ve školním areálu v Pelhřimově, nebo v centru Tábora v pohodlí hotelu Palcát.

Těšíme se na viděnou na tanečním parketě i v létě! :-)

Nové kurzy na PODZIM 2022

Přihlašování do nových kurzů od ŘÍJNA 2022 je v plném proudu!

Už nyní se můžete přihlásit do tanečních kurzů všech možných úrovní. Otevíráme pro vás již tradičně párové taneční kurzy pro dospělé i taneční kurzy pro vysokoškoláky a dále pak samozřejmě velké množství kurzů ladies!

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ A TANEČNÍ PRO VYSOKOŠKOLÁKY

Kromě tradičních tanečních kurzů pro dospělé a vysokoškoláky v úrovních základní, pokračovací, speciálky, experimentálky, masterky a úroveň diamond i náš HOBBY KLUB.

LATINO LADIES

taneční kurzy latinskoamerických tanců pro ženy
V říjnu otevíráme nových 17 kurzů pro ženy, ladies, ve kterých nepotřebujete partnera! K výběru je opět několik úrovní od úplných začátečnic až po zkušené tanečnice. Tančit můžete i dopoledne s naší milou Terkou Zdobinskou, a to každý pátek na našich zrcadlových a klimatizovaných sálech v Kongresovém centru na Vyšehradě.

PŘIHLÁŠKY:

Online na této adrese nebo přímo na stránkách jednotlivých kurzů (odkazy výše).

Další informace o kurzech vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833.
V nutných případech se obracejte na 603 47 47 17.

Plesová sezona bude v říjnu pomalu začínat, a tak se bude hodit zopakovat si všechno tančení – anebo se odhodlat a konečně s tancováním začít :-)
Vaše Taneční škola Hes

Nový kurz KARIBSKÝCH tanců

KARIBIK na VYŠEHRADĚ

Žhavá novinka letošního jara? Karibik u nás v Praze!
Otevíráme úplně nový kurz základů vybraných karibských tanců. Pokud vás taneční techniky z exotického Karibiku zajímají, ale zatím jste se neodhodlali k tomu je vyzkoušet, je náš kurz ideálním místem, kde s těmito tanci začít!
Pod vedením Marie Ančerlové a Jindry Hese se naučíte základy liniové salsy, bachaty a zouku, a určitě zbyde prostor i pro salsu Casino rueda.
Kurz se koná pravidelně každou středu od 19:00 hodin, začínáme 27. dubna 2022. Kurz obsahuje 8 lekcí – ještě před prázdninami tak už budete bezpečně vědět, který karibský tanec je vaším novým oblíbencem :-)
Na kurz není třeba se hlásit v páru.

Více informací a přihlašování ZDE.

Těšíme se na vás!

karibik
LETNÍ PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA TANCE - přihlašování spuštěno!

32. ročník Letní prázdninové školy tance je tu!

Spustili jsme přihlašování na letošní LPŠT.
Vyberte si z 15 workshopů rozličných tanečních stylů! Letní týdny s námi můžete strávit v již tradičně v Praze a Pelhřimově, a po loňském úspěchu také v Táboře. Třešťskou pohodu odkládáme prozatím na další rok, uvidíme, jak se věci vyvrbí.

Přihlašování jednotlivé kurzy/worksho­py/soustředění je možné online, přehledný rozpis běhů a jednotlivých workshopů naleznete v rozvrhu zde.

Pokud máte jen trošku v plánu tančit v létě s námi, přihlaste se, prosím, ať víme, že s vámi můžeme počítat. Kurzovné můžete uhradit třeba až v červenci, důležitá je přihláška! :-)

Pro aktuální dění, informace a události na jednotlivé běhy sledujte FB skupinu Letní prázdninová škola tance – Taneční škola HES.

Zápis do tanečních pro MLÁDEŽ 2022/2023

Zahájení zápisu do tanečních pro mládež od října 2022

Dnes, tradičně jako každý podzim, zahajujeme zápis do tanečních kurzů pro mládež na příští sezonu. Začátek kurzů je plánován na začátek října 2022. Vybírat můžete z OSMI kurzů, které se konají každý den kromě soboty. Opět nabízíme velké skupinové slevy! Tak vezměte kamarády a přihlaste se!

Do tanečních se prostě chodí.

Přehled vypsaných tanečních kurzů, informace o ceně, času konání, místě výuky a od 15. 11. 2020 i přihlašování na kurzy naleznete na této stránce. V následující sezoně budou kurzy pro mládež probíhat kromě Kongresového centra na Vyšehradě také na metru „C“ Pankrác v Konferenčním Centru City, hned vedle obchodního centra Arkády Pankrác.

PŘIHLÁŠKY:

  1. V současné chvíli ideálně a pouze on-line.

Další informace o kurzech Vám rádi poskytneme na telefonu 603 933 833 nebo v nutných případech na telefonním čísle 603 47 47 17.

Těšíme se na Vás! :-)

Změna místa zápisové kanceláře

Vážení taneční přátelé,

zápisová kancelář (pokladna) TŠ Hes v Kongresovém centru na Vyšehradě je PŘESUNUTA do žižkovského Dancers' Clubu.
Kurzy lze hradit v hotovosti nově v Dancers' Clubu na Žižkově, Koněvova 19, anebo využívejte pro úhradu bankovní převod. Recepce Dancers' Clubu je otevřena následovně:

  • pondělí 17:30–20:30
  • úterý 17:30–21:30
  • středa 15:30–22:00
  • čtvrtek 18:00–22:00

Děkujeme za pochopení, budeme se těšit na viděnou na baru :-)
Vaše Taneční škola Hes

Taneční škola s historií

Patříme mezi nejprestižnější a největší taneční školy nejen v Praze, ale i v České republice.

Se jménem Hes se pojí nejen dlouholetá rodinná tradice tanečních, ale také slavný muzikál DRÁKULA, jehož choreografii vytvořil Richard Hes, a taneční skupina UNO.

Profesionální lektoři

Nikde jinde nenajdete kvalitnější lektorský tým !

Po parketu Vás provází vynikající tanečníci a lektoři s uznávaným tanečním vzděláním. Podílíme se dokonce na hodnocení tanečních výkonů, a to jako porotci na tanečních soutěžích organizovaných ČSTS (Český svaz tanečního sportu), CDO (Czech Dance Organization) a SUT (Svaz učitelů tance). Porotcujeme i soutěž Taneční skupina roku.

Naši lektoři na Vás přenesou taneční nadšení, takže o svách zážitcích budete moci vyprávět i svým přátelům. Přijďte se o tom přesvědčit, rádi se s Vámi setkáme !

Taneční mistři

Jindřich Hes

Jindřich Hes

Taneční mistr a trenér s mnohaletou praxí. Člen a porotce Svazu učitelů tance ČR, Czech Dance Organization, porotce soutěží Taneční skupina roku. Konzultant a příležitostný donor několika tanečních projektů. V devadesátých letech stál u comebacku českého b-boyingu, pořadatel Letní školy s více než 30letou tradicí. Původně stavební inženýr, který si splnil svůj sen a vybral si svůj koníček a taneční svět jako svoji profesi.

Znamení: Rak
Hudba: Pentatonix, Thomas Bergersen, breakbeat, house
Koníčky: B-boying (breakdance), práce porotce
Oblíbený tanec: slowfoxtrot, polka, rumba
Oblíbená literatura: cyklus Válka s Chtorr od D.Gerrolda, R.E.Feist, O.S.Card
Oblíbený film: Čas na lásku, Hitch, Pán prstenů
Oblíbený seriál: Black List (Černá listina), The 100
Oblíbená počítačová hra: FOE
Oblíbené video na YouTube: Tanec je cesta, hudba je klíč
Oblíbené jídlo: Rozmanité chutě
Co piješ? Diplomático, Godet 21st
Co tě vytáčí? Blbost a ješitnost.
Co tě na tobě štve? No jejej.
Co bych chtěl umět? Být lepším šéfem.
Motto: „Cesta je cíl. // Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede./A.Ch.Clarke //“

Šárka Hesová

Šárka Hesová

Taneční mistrová, skvělá choreografka, vicemistryně světa ve standardních tancích (2015 a 2016) a druhá vicemistryně světa v deseti tancích (35+). Dále také porotkyně na soutěžích ČSTS, trenérka s nejvyšším vzděláním (trenérské studium 1. třídy na FTVS UK), s dlouholetou praxí a hereckou školou, dobrá řidička, vášnivá klavíristka, úspěšná účastnice mistrovství ČR v Osadnících z Katanu, milovnice večírků a společenských událostí a maminka desetileté dcery Adélky.

Znamení: Ryby
Hudba: Michael Bublé, Micheal Jackson, Enigma, Karel Gott, české oldies, zouk, bachata, taneční STT a LAT
Koníčky: náš taneční klub, společenské hry, kulečník, lyžování, klavír, kino, horské dráhy, poker, paintball,...
Oblíbený tanec: waltz, rumba
Oblíbená literatura: S.Collins - Hladové hry, O.S.Card - Enderova hra
Oblíbený film: Hříšný tanec, Láska nebeská, Skála
Oblíbený seriál: The Big Bang Theory, Sběratelé kostí, Castle na zabití, Black List, Lucifer
Oblíbená počítačová hra: Diablo, NFS
Oblíbené video na YouTube: Body pro muže
Oblíbené jídlo: tatarák, biftek, utopenci
Co piješ? růžová bohemka demi
Co tě vytáčí? že má den jen 24 hodin
Co tě na tobě štve? moje chyby
Co bych chtěl umět? používat troubu na pečení
Motto: „Carpe diem.“

Roman Kytka

Roman Kytka

Zkušený tanečník a taneční mistr s dlouholetou praxí. Semifinalista mistrovství ČR ve standardních tancích a 3x Mistr ČR družstev. Česko také reprezentoval na mnoha mezinárodních soutěžích v Evropě i USA, včetně nejprestižnější taneční soutěže na světě v anglickém Blackpoolu. Vystudoval VŠE a taneční konzervatoř Jaroslava Ježka. Tanec je jeho život a vášeň a kromě tance rád tráví čas se svojí šestiletou dcerou Eliškou.

Znamení: býk
Hudba: Andrea Bocelli, Queen, taneční STT
Koníčky: tanec
Oblíbený tanec: waltz, tango
Oblíbená literatura: Ivo Toman - Úspěšná sebemanipulace, Stephen Covey - 7 návyků...
Oblíbený film: Kurz negativního myšlení, Zelená míle
Oblíbený seriál: Big Bang Theory
Oblíbená počítačová hra: nemám
Oblíbené video na YouTube: Waltz
Oblíbené jídlo: pořádnej rare bifťour
Co piješ? Šáňo, víno, pivo, dobrý koňak, whisky, rum
Co tě vytáčí? neupřímnost, negativismus, neochota, zabedněnost
Co tě na tobě štve? netrpělivost
Co bych chtěl umět? tančit jako Mirko Gozzoli
Motto: „You can get it if you REALLY want!!!“

Naši lektoři

Michal Mládek

Michal Mládek

Michal je jeden ze špičkových profesionálních tanečníků ČR. Trénuje přední české juniorské páry a učí všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Má více než 15letou praxi v trénování tanečního sportu. Je vystudovaným trenérem a porotcem a také učitelem TV. Je to několika násobný amatérský finalista MČR ve STT a 10 tancích, ve věkové kategorii nad 30 let pak i Mistr ČR ve STT, Mistr ČR v 10 tancích, 1. vicemistr světa v 10 tancích a ve STT v roce 2016 a 2017 a vicemistr ČR v showdance.

Znamení: váhy
Hudba: Peter Bence, Bruno Mars, James Brown, Jackson a další
Koníčky: tanec
Oblíbený tanec: slowfox
Oblíbená literatura: Literatura STT a LAT tanců
Oblíbený film: Hříšný tanec, Tanec v srdci, Nedotknutelní, Počátek
Oblíbený seriál: Simpsonovi
Oblíbená počítačová hra: nehraji
Oblíbené video na YouTube: MIX Peter Bence
Oblíbené jídlo: svíčková, rajská, palačinky, řízek a bramborový salát
Co piješ? bílé víno
Co tě vytáčí? závislost lidí
Co tě na tobě štve? Jsem línej si vařit.
Co bych chtěl umět? Chtěl bych si umět vařit.
Motto: „Vše jde když se chce, never give up!“

Martin Vika

Martin Vika

Martin má mnohaleté zkušenosti s výukou společenských tanců od nejmenších po seniorské kategorie. Za svůj největší úspěch považuje, že i po těch mnoha letech strávených na tanečním parketě ho tanec nesmírně baví a naplňuje. Zastává myšlenku, že tanec by měl bavit všechny na jakékoliv výkonnostní úrovni. To je jeden z důvodů proč chce Martin učit a předávat nabyté zkušenosti a energii i ostatním s vášní pro tuto sportovně-uměleckou aktivitu.tane

Znamení: Blíženec
Hudba: Prago Union, Martin Garrix, Paulie Garand, Kryštof
Koníčky: hudba, lidé
Oblíbený tanec: každý den se liší
Oblíbená literatura: Malý princ, Všecky krásy světa
Oblíbený film: We Are Your Friends, 7 životů
Oblíbený seriál: Útěk z vězení, Mentalista
Oblíbená počítačová hra: Assassin´s Creed 4
Oblíbené video na YouTube: Zarkov - Kulikova
Oblíbené jídlo: Hamburger
Co piješ? Zelený čaj.
Co tě vytáčí? Drby a pomluvy.
Co tě na tobě štve? Co mě štve - snažím se zlepšit, takže nic.
Co bych chtěl umět? Motivovat druhé
Motto: „Nic není tak vážné, aby se tomu nedalo zasmát.“

Tomáš Vořechovský

Tomáš Vořechovský

Tanci se věnuje od 13 let, je ze sportovně založené rodiny a vystudoval ekonomickou školu v oboru řízení firem. Tomáš je finalistou Mistrovství ČR v 10 tancích, několikanásobným finalistou taneční ligy v latinsko-amerických tancích a také MČR družstev. Za vrchol své aktivní taneční kariéry považuje roční kontrakt pro Americkou společnost Royal Caribbean, kde se svou taneční partnerkou působili jako pozvaný profesionální taneční pár na zaoceánské lodi. Na konci roku 2017 v Miami vyhráli americké mistrovství v latinsko-amerických tancích. V roce 2019 se účastnil jubilejní 10. řady StarDance. Nyní působí jako trenér a lektor.

Znamení: panna
Hudba: oldies, pop, české
Koníčky: tanec, hokej
Oblíbený tanec: podle nálady, ale nejčastěji paso doble a samba
Oblíbená literatura: čtení mě nikdy moc nebralo
Oblíbený film: Pan a paní Smithovi
Oblíbený seriál: Star trek, Sexuální výchova
Oblíbená počítačová hra: Wolrd of Tanks
Oblíbené video na YouTube: taneční videa obecně
Oblíbené jídlo: bramborový salát, vajíčková pomazánka, koblížky
Co piješ? pivo, víno, voda
Co tě vytáčí? přetvářka lidí
Co tě na tobě štve? že jsem perfekcionista a snílek
Co bych chtěl umět? být nesmrtelný
Motto: „Všechno je, jak má být a všechno bude, jak má být...“

Milan Sedlář

Milan Sedlář

Vtipný a okouzlující tanečník s mezinárodní třídou ve STT - čtvrtfinalista Mistrovství světa 2017, 3. místo na MČR STT v seniorské kategorii, vicemistr MČR družstev, vítěz a účastník mnoha mezinárodních soutěží po celé Evropě, trenér a porotce ČSTS. Bývalý truhlář, který se stal nejdůležitějším zaměstnancem v TŠ HES, oblíbený lektor, rodák z Moravy a amatérský fotograf. Tancovat začal v rodném Přerově v roce 1990 u p. Harašty v tanečních. Také ho můžete vidět jako tanečníka ve filmu: Lída Baarová (2016), Anthropoid (2016), a v reklamě pro různé evropské země, a u nás hlavně v reklamě na Hašlerky :)

Znamení: střelec
Hudba: Daniel Landa, Kabát, Karel Gott
Koníčky: tanec, focení a párty
Oblíbený tanec: slowfox, Valčík,Tango
Oblíbená literatura: Fotíme akty
Oblíbený film: Sběratel kostí
Oblíbený seriál: Akta X
Oblíbená počítačová hra: Candy Crush, Diablo, piškvorky, střílečky
Oblíbené video na YouTube: Vývoj moderního tance
Oblíbené jídlo: vepřo-knedlo-zelo
Co piješ? Slivovice, Rulandské šedé
Co tě vytáčí? blbý dotazník :o)
Co tě na tobě štve? že neumím anglicky
Co bych chtěl umět? anglicky
Motto: „Která holka vydrží, když je její partner pět dnů v týdnu s jinou.“

Martin Pechanda

Martin Pechanda

Nejvyšší tanečník v ČR (203 cm), který je v naší taneční škole od svých základních tanečních (2003/04). Díky svému talentu se vypracoval na vynikajícího a oblíbeného lektora. Baví ho kontakt s lidmi, dělal basket, házenou a ČVUT, od roku 1997 se potápí. V současné době pracuje jako IT support pro letecké simulátory, extrémně rád vaří a příležitostně fotí.

Znamení: Ryby
Hudba: electro swing, house, W&W, Carl Cox
Koníčky: hudba, tanec, potápění, kolo, bowling, focení
Oblíbený tanec: polka, valčík, slowfox
Oblíbená literatura: Pavel Gross - Klub bezdechých
Oblíbený film: Ace Ventura, Noc v Roxbury
Oblíbený seriál: The Big Bang Theory, Shaun The Sheep
Oblíbená počítačová hra: Trackmania, NFS, strategie
Oblíbené video na YouTube: Jiří Wimmer a Petr Bezruč - Ostrava
Oblíbené jídlo: česká kuchyně, sem tam steak
Co piješ? pivo, Laphroaig
Co tě vytáčí? nevděčnost, arogance
Co tě na tobě štve? chci zvládat všechno
Co bych chtěl umět? líp si organizovat svůj čas
Motto: „S úsměvem jde všechno lépe nebo to alespoň tak vypadá... :-)“

Martin Dolák

Martin Dolák

Úspěšný tanečník a oblíbený lektor, který navštěvoval naše základní taneční kurzy již v roce 2004. Rád tráví svůj volný čas aktivně, s dobrými přáteli a dobrou náladou.

Znamení: býk
Hudba: pop, oldies 80's a 90's, soundtracky
Koníčky: brusle, cestování, čtení, posilovna, filmové večery, vše ohledně Španělska
Oblíbený tanec: samba
Oblíbená literatura: sága Harry Potter
Oblíbený film: Star Wars
Oblíbený seriál: Simpsonovi
Oblíbená počítačová hra: Warcraft III.
Oblíbené video na YouTube: nemám
Oblíbené jídlo: Sushi
Co piješ? Prakticky cokoliv, od vína až po B52
Co tě vytáčí? Brzké ranní vstávání
Co tě na tobě štve? Moje lenost
Co bych chtěl umět? Užívat si každý den, jako by byl poslední
Motto: „Buď připraven na nejhorší, budeš překvapen pouze pozitivně.“

Anežka Černá

Anežka Černá

Usměvavá a milá lektorka především ladies kurzů, ale i párových tanečních. Vystudovala magisterský obor IT na ČVUT. Od mala vyzkoušela hodně sportů, tanec se však stal její vášní. Volný čas tráví se svým manželem a pejskem (německý boxer) na výcviku sportovní kynologie. Dále ráda běhá překážkové závody (Spartan race a další), kde se potkává se skvělými lidmi a stále překonává svoje hranice. V taneční škole není jen lektorkou, ale stará se o chod celé taneční školy, která je pro ni srdcovou záležitostí.

Znamení: Lev
Hudba: Marek Ztracený, Chinaski, Divokej Bill, Pink, Cia
Koníčky: pes, rodina, sport, přátelé
Oblíbený tanec: samba, jive a tango
Oblíbená literatura: Lars Kepler, Dan Brown, Bernard Minier, Harry Potter, obecně thrillery a krimi
Oblíbený film: Harry Potter, Zelená Míle, Zloděj životů, Armagedon,…
Oblíbený seriál: Přátelé, Hvězdná brána
Oblíbená počítačová hra: nehraju
Oblíbené video na YouTube: B-Original Speech
Oblíbené jídlo: sushi, tatarák, italská a česká kuchyně
Co piješ? Šampus, burčák, Aperol, Mojito
Co tě vytáčí? Neupřímnost, arogance, nespolehlivost, nevděčnost
Co tě na tobě štve? Nepoučování se z vlastních chyb, a že toho chci zvládat víc než je možné.
Co bych chtěl umět? Vařit a zdravě se stravovat
Motto: „Každý den je jen jednou za život a proto největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Jana Horáková

Jana Horáková

Absolventka toxikologie na PřF UK a pedagogiky, která trávila více času na tanečních parketech než v laborce. Těší ji učit v tanečních. Stále neopouští svět pohádek, které má moc ráda.

Znamení: Ryby
Hudba: Tomáš Klus, brazilský zouk
Koníčky: přítel a domácí mazlíčci
Oblíbený tanec: waltz, zouk, bachata
Oblíbená literatura: Jedenáct minut, hra o trůny
Oblíbený film: Piráti z Karibiku, Rychle a zběsile, Jak vycvičit draka
Oblíbený seriál: Hry o trůny, Lucifer
Oblíbená počítačová hra: Heroes 3, WOW
Oblíbené video na YouTube: Parkování
Oblíbené jídlo: Losos na všechny způsoby (kromě živého)
Co piješ? Baileys
Co tě vytáčí? Muži
Co tě na tobě štve? Co mě neštve bude kratší….
Co bych chtěl umět? Anglicky a komunikovat s muži
Motto: „Neber život příliš vážně, stejně z něj nevyvázneš živý.“

Míša Hradecká

Míša Hradecká

Sympatická a všestranná tanečnice, která začínala s gymnastikou, chodila do našich základních tanečních a postupně se z ní stala výborná a trpělivá lektorka ladies kurzů pro ženy i párových tanečních kurzů pro dospělé.

Znamení: Ryby
Hudba: české oldies
Koníčky: rodina, sport všeho druhu
Oblíbený tanec: rumba
Oblíbená literatura: Čtyři dohody
Oblíbený film: Nedotknutelní, Pretty woman
Oblíbený seriál: TBBT
Oblíbená počítačová hra: Candy Crush
Oblíbené video na YouTube: Evolution of Dance
Oblíbené jídlo: polévka - Přivařené brambory
Co piješ? bílé víno, pivo
Co tě vytáčí? nedochvilnost, bezmoc
Co tě na tobě štve? pár věcí by se našlo
Co bych chtěl umět? stíhat všechno, co si usmyslím
Motto: „Neber si to osobně...“

Tereza Zdobinská

Tereza Zdobinská

Úsměvavá tanečnice.

Znamení: Beran
Hudba: Avicci, Tones and I, Adele, David Guetta, Ed Sheeran, Kryštof, Queen, Imagine Dragons, Alan Walker, Martin Garrix, cokoliv, na co můžu tančit latinu anebo co je hodně rytmické a dobře se při tom cvičí
Koníčky: Tancování, ladies kurzy, moderování, lyžování, cvičení ve fitku, jízda na kole, běhání, plavání, hra na housle, zpívání, čas s rodinou a přáteli, pečení dortů
Oblíbený tanec: Jive, paso doble (a skákání v klubu)
Oblíbená literatura: William Shakespeare, životopisy od Martina Moravce, divadelní hry
Oblíbený film: Animáky od Disneyho, Pelíšky, komedie od Zdeňka Trošky, Probudím se včera, Líbáš jako Bůh/ ďábel
Oblíbený seriál: Nestíhám, nekoukám (a hodně lidí to nechápe :D)
Oblíbená počítačová hra: Naposledy jsem hrála v první třídě Zelené impérium, kde jsem pěstovala mrkev. Počítač mám teď fakt jen na věci do školy a na psaní
Oblíbené video na YouTube: Jakékoliv karaoke, u kterého můžu řvát na celý dům a videa o tancování a líčení
Oblíbené jídlo: špagety Carbonara, tatarák, burger, sýrové omáčky, svíčková, grilované maso a zelenina, lívance s jahodama, sushi… vlastně skoro všechno, ale nesmí v tom být kopr!
Co piješ? Normálně vodu, džusy, čaj a miluju malinovej sirup. Na baru GinTonic, Sex on the beach, MorganCola
Co tě vytáčí? Když nestihnu všechno, co chci a když mi někdo říká, že mám zpomalit svoje tempo
Co tě na tobě štve? Že chci být se všema za dobře… protože to prostě nejde a lidi toho pak akorát využívaj
Co bych chtěl umět? Provaz, trojitou točku a odolávat slevám v obchodě
Motto: „Život je boj, ale stojí za to. Tak si ho užívej naplno. Nikdy totiž nevíš, kdy skončí.“

Spolupracovníci

Robert Pěnkava

Robert Pěnkava

Tanečník mezinárodní třídy ve standardních tancích, kam se dostal po roce a půl tance. Je to čtvrtfinalista mistrovství republiky ve standardních tancích. Vystudovaný autotronik, který před úspěšným tancováním hrál 11 let fotbal. Hraje na kytaru a rád jezdí na motorce. Jeho snem byl mít kapelu. Rád tráví čas při tanci a s přáteli.

Znamení: Beran
Hudba: ideálně rocková, ale prakticky poslouchám všechno
Koníčky: tanec, muzika, kytara, motorky a sport
Oblíbený tanec: tango
Oblíbená literatura: Píseň ledu a ohně, Malý princ, Staré řecké báje a pověsti
Oblíbený film: Forest Gump, Avengers, Tarantinovky
Oblíbený seriál: Hra o trůny, Dexter, Dr. House, Stranger Things
Oblíbená počítačová hra: Diablo 2, CoD 5, Total War - Empire
Oblíbené video na YouTube: Donatas Vezelis - Lina Chatkeviciute, LTU | GOC 2018 Stuttgart - PD Showcase Standard
Oblíbené jídlo: Buchtičky se šodó
Co piješ? Pivo, víno, whisky
Co tě vytáčí? Křivdy a přetvářky
Co tě na tobě štve? Že často mluvím dřív než přemýšlím
Co bych chtěl umět? Umět každého rozesmát
Motto: „Je lepší mířit k oblakům a tvrdě spadnout, než se vůbec neodlepit od země.“

Wanda Mazuchová

Wanda Mazuchová

Lektorka s neopakovatelným důvtipem, oplývající půvabem, vždy nakažlivou náladou a smyslem pro humor. To je naše Wanda. Začínala v našich tanečních v roce 2015 a od té doby se sportovnímu tanci do dnes věnuje. Je držitelkou nejvyšší postupové třídy A ve standardních tancích. Nenechte se ale zmást! Není to pouze hezká tvářička. Svou obdivuhodnou pracovitost dokazuje nejen studiem na ČVUT, ale i tím, že všemu, čemu se věnuje, dá 110%. Pokud zrovna netrénuje, nebo nepracuje, tak ráda tráví čas se svými přáteli, třeba u skleničky vína, nebo u vodky s redbullem. Když to program dovolí , tak je správným srdcem každé party, kde ji nemáte šanci přehlédnout. Protože má vcelku vyčerpávající dny, tak se ráda jednou za čas nechá opečovávat ve wellness, nebo aspoň na manikúře či pedikůře. Pokud je Wanda Vaší lektorkou, tak se máte skutečně na co těšit a co víc, určitě se i ona bude těšit na Vás.

Znamení: Vodnář
Hudba: cokoliv, co mi zrovna dělá radost
Koníčky: taneční, alkohol, wellness
Oblíbený tanec: valčík, tango
Oblíbená literatura: Evžen Oněgin
Oblíbený film: Star Wars Sága
Oblíbený seriál: SpongeBob
Oblíbená počítačová hra: Považuji to za ztrátu času.
Oblíbené video na YouTube: KOUŘ - Je to fajn - Klip z filmu
Oblíbené jídlo: Cokoliv od mojí maminky.
Co piješ? víno, vodka, šáňo
Co tě vytáčí? nekomunikativnost
Co tě na tobě štve? nerozhodnost
Co bych chtěl umět? umět se rozhodnovat :D
Motto: „"Nemluv, pokud tvá slova nejsou lepší než ticho."“

Mája Drekslerová

Mája Drekslerová

Vždy milá, krásná a zábavná lektorka tanečních kurzů, která svým tancem vyčaruje úsměv na tváři. Je to držitelka nejvyšší taneční třídy M ve standardních tancích a kromě svých tréninku, se věnuje i trénování dětí, stylingu tanečnic na soutěže nebo třeba poslouchání dobré hudby. Ráda si ale i najde čas na sledování svých oblíbených seriálů. Je velice cílevědomá, ale nezapomíná ani na své kamarády a ráda s nimi stráví čas u dobrého jídla a vína. Na její lekce se vždy můžete těšit, protože tanec je pro ní radost, vášeň, láska... prostě životní styl.

Znamení: ryba
Hudba: téměř cokoli, ale nejvíce 60's
Koníčky: tanec, líčení, česání, četba, sledování seriálů
Oblíbený tanec: slowfox
Oblíbená literatura: Sophiina volba, Quo Vadis?, Píseň ohně a ledu, Zlodějka knih
Oblíbený film: Amadeus, Harry Potter
Oblíbený seriál: Hra o trůny, Perníkový táta, La Casa se Papel, Orange is the New Black, You
Oblíbená počítačová hra: Elders Scrolls: Skyrim, The Sims, Minecraft
Oblíbené video na YouTube: Vezelis - Chatkeviciute, LTU | 2016 PD GP STD Stuttgart | ITV | DanceSport Total
Oblíbené jídlo: sushi, hráškové lusky, maliny
Co piješ? bílé víno, kokosová vodka s ananasovým džusem, Bohemia sekt Rosé
Co tě vytáčí? výmluvy, pokrytectví a nečetnost
Co tě na tobě štve? občasná lenost a nedostatek času
Co bych chtěl umět? dělat lidem pouze radost, teleportovat se a umět zastavit čas
Motto: „The only place where succes come before work is in the dictionary.“

Olga Vindušková

Olga Vindušková

Další lektorka, která začínala tančit u nás v tanečních (2004/2005). Baví ji učit - u nás i na Přírodovědecké fakultě UK, kde získala doktorát v Environmentálních vědách a kde po tříletém odskoku do zahraničí nyní pokračuje ve výzkumu půd a také trochu přednáší. Chová žížaly a má ráda také rostliny a lidi.

Znamení: Rak
Hudba: oldies, jazz, bossanova, klasická
Koníčky: sport skoro všeho druhu, čtení, divadlo
Oblíbený tanec: rumba, slowfox, polka
Oblíbená literatura: poslední dobou populárně-vědecká a feministická a dlouhodobě scifi
Oblíbený film: Život je krásný
Oblíbený seriál: The Chair, Unorthodox, Futurama
Oblíbená počítačová hra: už je to dávno, asi Vlak?
Oblíbené video na YouTube: Waters of March - Águas de Marco
Oblíbené jídlo: svíčková, řízek s bramborovým salátem, sushu, poke bowl, burrito bowl
Co piješ? nealko pivo
Co tě vytáčí? nespravedlnost
Co tě na tobě štve? když jsem na sebe moc přísná
Co bych chtěl umět? zachránit svět, dobře vést v pánských krocích, snadno se rozhodovat a dělat si to, co chci, a ne to, co po mně chtějí ostatní
Motto: „Work hard, relax even harder.“

Pavlína Jandová

Pavlína Jandová

Znamení: Ryby
Hudba: Leccos, to se mění. Teď třeba Čechomor - koncert, na který nezapomenu
Koníčky: Tanec, divadlo, adrenalin, chození po horách a spaní pod širákem,...
Oblíbený tanec: Rumba, tango
Oblíbená literatura: Bulgakov - Mistr a Markétka
Oblíbený film: The Man from Earth
Oblíbený seriál: The Big Bang Theory, Firefly, Game of Thrones
Oblíbená počítačová hra: Bulánci :)
Oblíbené video na YouTube: Hříšný tanec
Oblíbené jídlo: Sushi, lesní jahody, palačinky se špenátem
Co piješ? Masalu, vodu z kohoutku, suché červené
Co tě vytáčí? Zprávy
Co tě na tobě štve? Mám potíž s dodržením deadlinů u věcí, které mě nezajímají
Co bych chtěl umět? Létat
Motto: „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. - Jan Werich“

Tereza Šámalová

Tereza Šámalová

Naší lektorku Terezku Šámalovou můžete již tradičně potkat ve čtvrtek. Terezka je absolventka etnologie na FFUK a ve volném čase hraje badminton nebo si přečte dobrou knihu. Vždy se snaží, aby byly taneční kurzy pro všechny příjemnou společenskou událostí a zábavou, stejně jako pro ni.

Znamení: Střelec
Hudba: Michael Jackson, Vojta Dyk, Dan Barta, Hooverphonic, soundtracky
Koníčky: Sporty všeho druhu (badminton, plavání, cyklistika), čtení, baletní představení, pečení, cestování
Oblíbený tanec: Slowfox, waltz
Oblíbená literatura: Josef Formánek, Lars Kepler a další
Oblíbený film: Piráti na vlnách, Billy Elliot, Hřísný tanec
Oblíbený seriál: The Big Bang Theory, Simpsonovi
Oblíbená počítačová hra: nehraju
Oblíbené video na YouTube: Cimrmani - dobytí severního pólu
Oblíbené jídlo: Italská a mexická kuchyně
Co piješ? Dobrou kávu, čaj, víno a pivo z minipivovarů
Co tě vytáčí? Nevděk, manipulátorství, lidská zloba a závist
Co tě na tobě štve? že nestíhám vše, co bych chtěla
Co bych chtěl umět? Mluvit italsky, umět připravit dobrý steak, rozumět lidem a dělat správná rozhodnutí
Motto: „Co dáváme, to se nám také vrátí.“

Renata Petříčková

Renata Petříčková

Už od dětství se věnuje tanci, který je její vášní a protancovala se až k mezinárodní třídě ve standardních tancích. Je to čerstvá absolventka VŠ, obor právo. Svůj volný čas ráda tráví s dobrými přáteli v přírodě, kde si vyčistí hlavu.

Znamení: Bliženec
Hudba: vše, převážně taneční
Koníčky: tanec, cestování, příroda, knihy, sport všeho druhu, párty, poznávání nových lidí
Oblíbený tanec: tango a rumba
Oblíbená literatura: Robin S. Sharma : Mnich, který prodal své ferrari, Mudrc, surfař a byznysmenka, Kdo bude plakat, až tady nebudeš?, Paulo Coelho : Alchymista
Oblíbený film: Než jsem tě poznala, Byl jednou jeden král, Přednosta stanice
Oblíbený seriál: Lucifer, Sex ve městě
Oblíbená počítačová hra: nevedu :D
Oblíbené video na YouTube: William Pino & Alessandra Bucciarelli
Oblíbené jídlo: Caesar salát, tatarák, losos….vše, co uspokojí moje chuťové buňky :P
Co piješ? víno
Co tě vytáčí? arogance, převelká míra sobeckosti
Co tě na tobě štve? Neumím některé věci házet za hlavu (ale statečně se to učím :D)
Co bych chtěl umět? Užívat si každou minutu svého života naplno.
Motto: „Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že už ti nezůstal žádný čas na to, abys dělal věci, které jsi vždycky chtěl dělat. Dělej je TEĎ. - Paulo Coelho“

Lenka Kovandová

Lenka Kovandová

Tanečnice mezinárodní třídy ve standardních tancích, lektorka tanečních kurzů pro dospělé a nebezpečné zvíře amerického korporátu.

Znamení: Blíženec
Hudba: překvapivě taneční
Koníčky: párty, dobré jídlo a pití
Oblíbený tanec: tango
Oblíbená literatura: Tereza Raquinová, Jiskra života
Oblíbený film: Barevný závoj, Zelená míle
Oblíbený seriál: Sex ve městě
Oblíbená počítačová hra: The Sims
Oblíbené video na YouTube: Dmitry Zharkov - Olga Kulikova, waltz showdance ♥
Oblíbené jídlo: tatarák, žebírka a celá italská kuchyně
Co piješ? Bohemka demi a skoro všechny míchané koktejly
Co tě vytáčí? lidi bez smyslu pro humor, kteří se berou moc vážně
Co tě na tobě štve? že neudržím tajemství
Co bych chtěl umět? vidět lidem do hlavy
Motto: „Správný muž má rád hru a nebezpečí. A proto si pořídil ženu - nebezpečnou hračku.“

Karolína Gregorová

Karolína Gregorová

Kája je momentálně naší nejnovější lektorkou, která miluje tanec už od dětství, kdy 8 let protančila baletem. Hned po našich středoškolských tanečních začala soutěžně tančit standart a později i latinu a stále aktivně soutěží. Kromě jejího milovaného tancování ještě studuje psychologii na FFUK, učí tančit děti, češe a líčí tanečnice na soutěže, zkouší nové recepty, čte knížky, sportuje nebo ráda pózuje před foťákem. A když může, moc ráda si ráno přispí. Úplně nejraději ale tráví čas se svými blízkými, protože dobré vztahy jsou pro ni základ. Můžete si být jisti, že Vás má Kája rozhodně co naučit a že se budete díky jejímu vřelému přístupu cítit na parketě vždy skvěle.

Znamení: Váhy
Hudba: poslouchám vše, co se mi líbí, nejoblíbenější žánr ani interpreta nemám
Koníčky: tanec, česání a líčení, čtení, hra na klavír, chození do přírody, různé sporty (badminton, lyžování, jízda na koni, plavání)
Oblíbený tanec: střídá se to, ale momentálně paso doble a tango
Oblíbená literatura: Na větrné hůrce, Hrdý Budžes, Zlodějka knih, Umění milovat
Oblíbený film: Forest Gump, Interstellar, Hříšný tanec
Oblíbený seriál: Sex ve městě, Jak jsem poznal vaši matku
Oblíbená počítačová hra: nehraju
Oblíbené video na YouTube: nemám
Oblíbené jídlo: svíčková na smetaně, sushi, ZMRZLINA, palačinky, lesní ovoce
Co piješ? bílé víno, růžové šáňo, vodku s džusem, baileys, růžový gin s tonikem
Co tě vytáčí? Falešný lidi, neohleduplnost, pesimismus, arogance
Co tě na tobě štve? Že až moc miluju spánek a ráno kolikrát nevstanu ani s budíkem, a taky že věci odkládám až na poslední chvíli a pak se stresuju
Co bych chtěl umět? VSTÁVAT (a míň se stresovat :))
Motto: „"Věř, běž, dokážeš."“