Taneční repertoár

V našich tanečních kurzech pro dospělé, vysokoškoláky i mládež se naučíte základy běžných společenských párových tanců tak, abyste si mohli dobře, bez stresu a s radostí zatančit na každém plese, společenském večeru, svatbě nebo večírku. Taneční kurzy pro ženy (ladies kurzy) se věnuji čistě latinskoamerickým tancům, práci s vlastním tělem a rozvoji elegantního pohybu.

PROGRAM VÝUKY

Párové taneční kurzy vyučujeme podle osnov Svazu učitelů tance ČR, profesního svazu tanečních mistrů.

STANDARDNÍ TANCE (MODERN BALLROOM)

• Waltz

• Čardáš
  • Charleston

OBTÍŽNOST

Pořádáme 7 úrovní tanečních pro SŠ, VŠ a dospělé, které na sebe navazují:

mládežVŠ a dospělí
základní36 vyučovacích hodin20 vyučovacích hodin
pokračovací kurz20 vyučovacích hodin20 vyučovacích hodin
speciálky20 vyučovacích hodin20 vyučovacích hodin
experimentálky20 vyučovacích hodin20 vyučovacích hodin
masterky-20 vyučovacích hodin
diamondky-20 vyučovacích hodin
klub1x týdně, na pololetí1× týdně, na pololetí

Vyučovací hodina trvá 45 minut, jedna lekce se tedy skládá ze dvou vyučovacích hodin (2 x 45 minut) a 10-15minutové přestávky.

Na speciálky a experimentálky pro středoškoláky volně navazuje přípravka sportovního tanečního klubu a na experimentálky, masterky a diamondky pro dospělé navazuje hobby klub. Všechny tréninky klubových složek probíhají 1x týdně v průběhu celého pololetí. Koho to baví tak, že chce ve standardních nebo latinskoamerických tancích soutěžit, může chodit tančit vícekrát týdně – máme pro něj náš sportovní taneční klub. Více informací o našem tanečním klubu naleznete na této stránce

LADIES KURZY

Taneční kurzy pro slečny, dámy, ženy bez tanečního partnera pořádáme souběžně s ostatními tanečními kurzy. Každý kurz se rovněž skládá z 10 lekcí, jedna lekce trvá 55 minut.

V ladies kurzech se naučíte řadu latinskoamerických tanců:

• salsa
  • samba